Fundacja AST Fundacja AST

Szukam domu dla Sonji...

Szczęśliwe zakończenia.

Szukam domu dla Sonji...

Postprzez karmen » 09 Maj 2011, 16:29

Zarejestrowałam się na Waszym forum by znależć dom dla naszego cielaczka. Jesteście miłośnikami rasy dlatego tez wierzę, ze znajdzie sie tu ktoś kto się zakocha i da jej ciepło na które zasługuje, a zakochać sie nie trudno... moze ktos ja tu dostrzeże, a ja bede pewniejsza, ze nie będzie jakimś kaprysem, ze osoby szukajace tu astka dla siebie, znaja specyfike rasy i przemyślały dobrze ta decyzje, bo nie chcę by mała musiała jeszcze kiedys szukac domu.

Sonja urodziła się 6 września 2010 roku, jest po rodzicach z papierkami. To jeszcze psie dziecko i w głowie ma głównie psocenie, tak więc zdarza jej się coś zniszczyć, a z racji ze posiadamy duzy ogród na którym ma szanse sie wybiegać lubi niepostrzezenie nabroić -wykopać kwiatka, pogryźć doniczkę itp. ale robi to tylko wtedy gdy nikt nie patrzy. Ogólnie jest bardzo posłuszna, wystarczy słówko "be" i juz wie ze tego jej nie wolno i rezygnuje ze swoich zamiarów. W domu nie niszczy, jest nauczona do klatki kennelowej w której ma swoje legowisko, bardzo ja zreszta lubi, na noc jest w niej zamykana (klatka jest u nas w pokoju).
Bez problemu mozna jej zagladac w paszcze, wyciagać zabawki, nie jest agresywna podczas posiłków, mozna spokojnie grzebac w misce, wyciagać sznurki z gardła. Podobnie w zabawie, gdy się nieco zapomni i za mocno złapie ząbkami wystarczy słówko "be". Lubi przeciąganie, piszczące zabawki które przynosi do łóżka by się z nią pobawić, lubi zabawę w freesbee, choc jest troche byczkowata i trudno jej zbyt wysoko podskoczyć, ładnie przynosi go na zawołanie, no chyba ze jej sie znudzi.
Reaguje na komendy siad i do nogi, przyznam ze nie miałam ostatnio dość czasu z męzem na szkolenia i poswiecenie jej czasu na naukę, a teraz niestety sytuacja zmusza nas do wyjazdu do Anglii stad decyzja o szukaniu nowego domu dla małej.

Sonja jest posłuszna, szybko łapie o co chodzi, choć przyznam bardzo leniwa. Nie jest typem amstaffa sportowca, to raczej taki typowy domowy pieszczoch i pupil. Pies obronny też z niej kiepski, bo jak zaśnie to można okraść dom a ona przekreci sie tylko z boku na bok.
Bardzo lubi spacery, czasami zdaza jej sie jeszcze mocniej ciągnąć jak widzi innego psa którego koniecznie chciałaby zaprosic do zabawy, pozatym chodzi bardzo ładnie. Jest nauczona do kantarka.
Nie jest agresywna w stosunku do obcych psów, bardzo ładnie sie z nimi bawi. Do dzieci jest bardzo delikatna, z moim 3 letnim siostrzeńcem bawi sie bardzo łagodnie, choc wiadomo pod kontrolą dorosłego, to duży pies i nie chcacy mógłby chociazby przewrócic maluszka, ale nigdy celowo, ona kocha dzieci.
Ogólnie wielki pieszczoch, lubi przytulanie, bycie w centrum zainteresowania, dla parówki zrobi wszystko. Do obcych nieco nieufna przy pierwszym kontakcie, ale łatwo ją przekupić.

Aktualnie jest przed pierwsza rujką, to młoda sunia i niezwykle piekna, pięknie zbudowana, taki prawdziwy amstaffik z krwi i kości. Chciałabym by w nowym domu miała warunki podobne do naszych, tu ma dom z ogrodem, psa rodziców do towarzystwa i dużo rąk do mizianek.
Nie szukam domku na już, zależy mi na znalezieniu jak najlepszego domku dla naszej podopiecznej, fajnie by było by w razie potrzeby znalazły sie osoby chetnie do sprawdzenia warunków w ewentualnym nowym domku.
Nam bardzo zależy na stałym kontakcie mailowym z przyszłymi opiekunami, oraz na kastracji suni w odpowiednim czasie.

Wszelkie pytania proszę kierować na maila: karmen22@vp.pl

A oto Sonja
Image Image Image Image
karmen
 
Posty: 2
Rejestracja: 09 Maj 2011, 15:22

Re: Szukam domu dla Sonji...

Postprzez karmen » 11 Maj 2011, 19:14

Sunia ma nowy dom, zamieszka u rodziny:)
karmen
 
Posty: 2
Rejestracja: 09 Maj 2011, 15:22

Re: Szukam domu dla Sonji...

Postprzez marta3xl » 11 Maj 2011, 20:05

lepszej wiadomości nie mogło być super :D
marta3xl
 
Posty: 290
Rejestracja: 11 Lis 2010, 17:15

Re: Szukam domu dla Sonji...

Postprzez doddy » 12 Maj 2011, 12:53

Cieszę się, że tak się ułożyło.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Szukam domu dla Sonji...

Postprzez kilcia » 12 Maj 2011, 13:14

Super, ze jej sie udalo :D
Image Image
Awatar użytkownika
kilcia
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 Lis 2010, 12:30
Miejscowość: Warszawa/Targówek


Wróć do W nowym domu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 8 gości

cron