Fundacja AST Fundacja AST

Złoty Bull CZAKO

Na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Złoty Bull CZAKO

Postprzez doddy » 03 Paź 2012, 12:18

CZAKO - Złoty Bull, senior.
Czako obecnie przebywa w schronisku w Milanówku. Bardzo jednak przed zimą potrzebuje DT/DS.

Czako odwiedza Ania, oto kilka słów od niej o dziadku:
Historia Czako jest podobna do historii setek psów - przez całe życie miał dom, pana by pewnego dnia zostać porzuconym. Czako został znaleziony w stanie skrajnego wyczerpania
w ubiegłym roku na stacji kolejkowej w Pruszkowie. Od tego czasu przebywa w schronisku. O istnieniu Czako dowiedziałam się dzięki Fundacji AST i byłam pierwszą osobą która się nim w ogóle zainteresowała. Przez rok pobytu w schronisku ani jedna osoba nie pochyliła się nad jego losem, nikt nie był zainteresowany starym psem, a do tego amstaffem. A Czakowi pomoc jest bardzo potrzebna, w ubiegłym roku bardzo źle zniósł zimę, a tej po prostu nie przeżyje - schronisko nie ma możliwości by zapewnić mu lepszych warunków. Jedynym wyjściem jest znalezienie dla niego hotelu, jednak tylko na kilka miesięcy zimy i potem znów trafi do schroniska - ze wszystkich sił chciałabym mu oszczędzić tego losu, bo nie zasłużył sobie na ostatnie lata życia na tułaczkę. Dzwoniłam do kilkunastu hoteli w województwie mazowieckim - na jego przyjęcie zgodziły się dwa, z tego jeden za kwotę 1000 zł miesięcznie plus jedzenie, a drugi po weryfikacji okazał się hotelem w którym nikt nie chciałby zostawić swojego psa, nawet na kilka dni. Niestety są to propozycje nieakceptowalne ze względu na koszt i jego dobro.

Czako ma ok 10 lat. Jest zdrowy, wykastrowany. Przebywał w mieszkaniu, bo na początku nie potrafił się załatwić w kojcu, tylko czekał na wyjście na spacer. Nie było i nie ma z nim najmniejszych problemów. Jest grzeczny, przyjazny do psów i ludzi. Na spacerze chodzi grzecznie, nie ciągnie, nie szarpie, podczas spotkań z innymi psami macha ogonem lub ignoruje. W stosunku do ludzi jest uległy, chętnie się przytula, łaknie kontaktu. Na koty nie reagował, jednak od pracowników schroniska słyszałam, że ich nie lubi. Czako jest cudnym psim staruszkiem - zrównoważonym, przyjacielskim i kochanym. Niezwykle wzruszające są momenty kiedy podchodzi i z całej siły wtula głowę w człowieka i tak stoi dopóki się samemu tego nie przerwie. Podczas gdy inne psy szczekają, skaczą, pragną z całej siły zwrócić na siebie uwagę Czako
cichutko siedzi i patrzy smutnymi oczami - jakby wiedział, że to i tak nic nie da. Dopiero jak odchodziła, to zaczął wyć. W takich momentach serce rozpada się na tysiące kawałków, a ja obiecałam mu, że znajdę dla niego nowy dom. Niestety bez rezultatów. Błagam wszystkich o pomoc, o przygarnięcie tego poczciwego dziadziusia na końcówkę jego życia, niech wie, że świat wcale nie jest taki zły. Ja ze swojej strony mogę kupować dla niego jedzenie, płacić za wizyty u weterynarza, dać mu wyprawkę na nową drogę, byle tylko dostał kochający dom.

Ania P.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: [Milanówek] Złoty Bull CZAKO szuka DT/DS

Postprzez doddy » 13 Paź 2012, 20:14

Czako ze schroniska w Milanówku dzisiaj spędza pierwszą nockę w DT. Już mu dupka nie będzie marznąć w bidulu.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: [Milanówek] Złoty Bull CZAKO szuka DT/DS

Postprzez Dominikad.1989 » 14 Paź 2012, 11:43

Bardzo dobrze. :) trzymam kciuki za rodzinę adopcyjną. Ciesze się niezmiernie, bo zawsze najbardziej boli mnie los tych, których nikt nie chce, bo chore czy stare.
Wszystkiego dobrego.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Awatar użytkownika
Dominikad.1989
 
Posty: 1014
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 13:39

Re: Złoty Bull CZAKO czeka na dom

Postprzez Aneta_M » 18 Paź 2012, 22:39

To dobra wiadomość:)
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: Złoty Bull CZAKO czeka na dom

Postprzez FonMedzik » 19 Paź 2012, 08:38

Dobra wiadomość!!!
SENIORY SĄ JAK WINO - IM STARSZE TYM LEPSZE!!!

Image
Awatar użytkownika
FonMedzik
 
Posty: 1346
Rejestracja: 11 Wrz 2012, 16:34
Miejscowość: Warszawa

Re: Złoty Bull CZAKO czeka na dom

Postprzez issabela » 19 Paź 2012, 11:13

Kolejny senior grzeje tyłek u boku człowieka!
To niby takie normalne ale w dzisiejszych czasach to duży sukces że ktoś zdecydował się dać dom tymczasowy starszemu psu. Ja każdej takiej osobie z osobna BARDZO DZIĘKUJĘ!
issabela
 
Posty: 579
Rejestracja: 08 Lis 2010, 20:45

Re: Złoty Bull CZAKO czeka na dom

Postprzez jola » 19 Paź 2012, 22:04

Dołączam się całym sercem
Ja każdej takiej osobie z osobna BARDZO DZIĘKUJĘ!

To bardzo dobra wiadomość, że są jeszcze wspaniali ludzie.
Mizianeczko dla Czakusia.
Awatar użytkownika
jola
 
Posty: 271
Rejestracja: 21 Lis 2010, 23:06

Re: Złoty Bull CZAKO czeka na dom

Postprzez Tamara » 19 Paź 2012, 23:31

Witamy w ten piątkowy wieczór.
Dziękujemy w imieniu Czako za przesyłane mizianie. Dziadek ma się bardzo dobrze i teraz siedzi i patrzy jak piszę to. Jest bardzo grzecznym psiakiem, choć niejadkiem i ucieka na widok kropli do oczu i uszu. Choć nie zna żadnych komend bardzo ładnie chodzi na smyczy, wie, że nie można żebrać przy stole, śpi w nogach łóżka i nie pcha się na poduszki, ładnie sygnalizuje gdy chce wyjść. Nie ma z nim najmniejszych problemów i wierzymy, że znajdzie swój domek.
Tamara
 
Posty: 70
Rejestracja: 16 Paź 2012, 17:38

Re: Złoty Bull CZAKO czeka na dom

Postprzez doddy » 26 Paź 2012, 11:47

U Czako w odwiedzinach była wczoraj Kasia. Zrobiła niuniowi zdjęcia do ogłoszeń. Ja już je dzisiaj niecnie wykorzystałam i ogłosiłam seniorka na 50 portalach.
Czako jest szczęściarzem, wyjeżdża teraz na weekend nad morze. Ach! Sama mu zazdroszczę. :mrgreen:
Gdyby ktoś mi chciał pomóc w ogłoszeniach będę ogromnie wdzięczna. Ogłaszam codziennie po kilka psów, co zajmuje godziny czasu. Ale wiem, że jak ich nie ogłoszę to dupa w szukaniu domów.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Złoty Bull CZAKO czeka na dom

Postprzez Tamara » 07 Lis 2012, 21:04

Po powrocie z Mazur mamy kilka informacji i parę zdjęć.

Czako gościł się w moim domku rodzinnym gdzie mieszkają już dwa psy więc miałam trochę stracha jadąc tam. Z suką dogadywał się bez problemu i w domu i na spacerach. W większości to ją po prostu ignorował. Niestety co do psów jest on nastawiony wrogo, bez uprzedzenia rzuca się na nie. Nie był to przypadek jednorazowy. Tak więc panowie w domu urzędowali na zmianę. Do suczek jest nastawiony jak najbardziej pozytywnie.

Z jeszcze innych wieści to nauczył się spać pod kołdrą, wcześniej było mu za ciepło a teraz sam się pod nią pcha.

Mieliśmy też spotkanie z małym dzieckiem (miało coś koło roku). Dziadek pozwalał sobie robić wszystko, oczywiście dziecku w kółko trzeba było powtarzać aby nie wkładało palców do nosa Czakusia. Tak więc do dzieci też jest ok.

Jest niejadkiem jak był, jak próbuję mu dać jakieś owoce i warzywka to patrzy na mnie z wyrzutem jakbym chciała go otruć.

W Mazurskiej posiadłości:
Image

A z takim kosmitą nie chciał się zaprzyjaźnić, więc panowie byli osobno. Jeden miał piętro a drugi parter.
Image

Reszta zdjęć później bo mnie obowiązki gonią.
Hej ho.
Tamara
 
Posty: 70
Rejestracja: 16 Paź 2012, 17:38

Następna

Wróć do Za TM

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości