Fundacja AST Fundacja AST

[Białystok] Krypto- za TĘCZOWYM MOSTEM [*]

Na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Re: [Białystok] Krypto- ok. 10letni astek

Postprzez Aneta_M » 04 Lut 2013, 14:04

Wyjaśniło się- Krypto nie pojechał do domu tylko na wycięcie jajek. Jednak w ciągu kilku dni zamieszka w leśniczówce, pan na niego czeka.
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: [Białystok] Krypto- ok. 10letni astek

Postprzez kaska170708 » 07 Lut 2013, 15:40

No to powodzenia czarnuszku :D
Dziękuję, że jesteś blisko.Za serce, co niesiesz w pysku!Za ciężką mordę i łapy obie!I za kolory świata co nosisz w sobieDziękuję, że każdej nocy ogrzewasz mnie snem spokojnym,Za Twe spojrzenia i najwierniejsze oczy!Dziękuję, że jesteś i że zawsze czekasz
Awatar użytkownika
kaska170708
 
Posty: 487
Rejestracja: 24 Cze 2011, 17:09

Re: [Białystok] Krypto- ok. 10letni astek

Postprzez Aneta_M » 25 Lut 2013, 12:18

Niestety, ''dom'' dla Krypto nie wypalił, dziadek dalej w schronisku ... facet który chciał wziąć Krypto do leśniczówki adoptował Brązika..

PROSZĘ O PRZENIESIENIE DO SZUKAM DOMU' :(
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: [Białystok] Krypto- ok. 10letni astek

Postprzez Aneta_M » 27 Lut 2013, 22:45

Przyszłość Krypto nie maluje się kolorowo... Teraz chłopak jest leczony, bo po kastracji zrobiła mu się jakaś martwica(?), był operowany, dostaje leki..
Poza tym jego wyskoki ciągle się powtarzają, on nie nadaje się do adopcji. Na chwilę obecną niestety, ale albo spędzi resztę swego życia w schroniskowym boksie, albo czeka go igła. Szczerze sądzę, że lepszym wyjściem niż codzienne siedzenie w boksie i spacer na wybieg tylko od święta byłoby dla niego byłoby to drugie...
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: [Białystok] Krypto- ok. 10letni astek

Postprzez Aneta_M » 30 Mar 2013, 18:55

Zachowanie Krypto uległo pewnej zmianie, dał sobie dzisiaj w boksie założyć obrożę a nawet zapiąć smycz, na wybiegu jednak zawsze biega z przypiętą smyczą, bo właśnie na wybiegu są największe problemy, aby go zapiąć. W boksie już pozwala bo cwaniak wie, że wyjdzie (jednak nie mamy do niego zaufania). Na wybiegu nie, bo nie chce wracać do boksu. Jest uparty i nie daje się niczym przekupić. Z wybiegu trzeba ciągnać go na siłę spowrotem, bo nie chce wracać. Taki szefuncio, chciałby o wszystkim sam decydować i rządzić ludźmi.
Dziś zaskoczyła mnie jeszcze jedna pozytywna zmiana w jego zachowaniu, albowiem od razu gdy wszedł na wybieg podbiegł do mnie kilka razy aby się przywitać podczas gdy wcześniej wogóle nie interesował go kontakt z człowiekiem. Liczyła się tylko wolność i zabawa. Na wybiegu oczywiście 90% czasu spędza na szaleństwach. Sam bawi się piłeczką szturchając ją łapkami i biegając za nią. Kilka razy rzucałam mu na zmianę piłkę\patyka (na zasadzie patyk w zamian za piłkę bo wyjąć mu prosto z paszczy- dziękuję, ale nie ;) ). Jak rzuci się za daleko- Krypto nie wie gdzie biec- kolejny dowód na to, że dziad nie dowidzi.
Podczas zabawy był kolejny przełom- Krypto podbiegł do mnie i nastawił boczek do drapania. Jednak na krótko bo tylko jakąś minutę rozkoszował się drapankiem, ale to i tak bardzo miłe zaskoczenie w jego zachowaniu.

Jak wszystkie TTB w schronie Krypto przytył :D Jego oczy dalej wyglądają paskudnie, trzecia powieka przysłania mu czasami aż połowę oka! Jedyny plus, że oczy nie są już czerwone.


Słabe zdjęcie, ale na nim dobrze widać o co chodzi mi z tymi powiekami
Image
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: [Białystok] Krypto- ok. 10letni astek

Postprzez Aneta_M » 01 Kwi 2013, 19:55

Pozostałe zdjęcia z soboty
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Ostatnio edytowany przez Aneta_M, 01 Kwi 2013, 23:54, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: [Białystok] Krypto- ok. 10letni astek

Postprzez jazooo » 01 Kwi 2013, 20:15

Czarnulek... mam słabość do czarnych mordek. Śliczny jest. Trzymam kciuki za chłopaka ;)
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: [Białystok] Krypto- ok. 10letni astek

Postprzez Aneta_M » 01 Kwi 2013, 23:54

Chyba długo (albo i wieczność) trzeba będzie trzymać kciuki za tą niedobrotę ;)
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: [Białystok] Krypto- ok. 10letni astek

Postprzez mptoyo » 02 Kwi 2013, 00:42

kurna ... ludzie to są ... tyle jest fajnych psiaków po schronach ... aż serce pęka
Awatar użytkownika
mptoyo
 
Posty: 1021
Rejestracja: 04 Lut 2013, 23:35
Miejscowość: Warszawa-Zacisze

Re: [Białystok] Krypto- ok. 10letni astek

Postprzez Aneta_M » 22 Maj 2013, 13:46

Krypto powolutku, ale się ogarnia. Jak na psa w tym wieku ma mnóstwo siły i energii.
On jak wchodzi na wybieg nie liczy się dla niego nic oprócz zabawek. Chwyta pierwszą na którą się natknie, szarpie ją i skacze w kółko. Non stop bieg, biega, biega i się bawi. Tak naprawdę nie potrzebuje człowieka do zabawy, sam potrafi się świetnie zająć ;)
Jak rzucałam mu piłkę i miałam drugą w ręce to ładnie przynosił mi pod nogi tą pierwsza za którą pobiegł i leciał za drugą i tak w kółko. W tym wydaniu aportowanie miodzio- przyjemność dla mnie i dla niego. Ale jak ma jedną piłkę, pobiegnie za nią i nie odda. A jak położy się ze swoją zabawką nie da się do niego podejść bo jak tylko widzi że ktoś się zbliża od razu łapie piłkę i się zrywa, bo myśli, że ktoś zabierze mu zabrać zabawkę :lol: Taki dzieciak "moje, nie oddam!" :lol:
Krypto jak porządnie się zmęczył zaczął mi nadstawiać się do głaskania, sukces:)
W kojcu daje się zapiąć na smycz, ale już na wybiegu nie jest ona odpinana, zapobiegawczo lata ze smyczą, aby później nie trzeba było kombinować jak go zapiąć. To cwaniaczek, wie że z wybiegu idzie prosto do boksu i nie daje wziąć się na smycz...
Jego oczy bez zmian- cały czas wyglądają bardzo nieciekawie, no ale to dlatego, że nikt nic z tym nie robi. Jednak jak teraz u niego byłam biegał za piłką jakby bardziej świadomie a rzucałam mu daleko- nie błądził jak wcześniej gdy sam nie wiedział gdzie i za czym biegnie.
Poza tym Krypto ładnie się zaokrąglił, nie jest już takim chudzielcem jak wcześniej. Ale kupy robi paskudne, bardzo rzadkie i cholernie śmierdzące. Jak się załatwił od razu zleciały się muchy i ze smakiem przysiadły do uczty :lol:

Szkoda, że siedzi w schronisku. Przydałaby mu się bardziej fachowa pomoc ze strony bechawiorysty/szkoleniowca i przede wszystkim weterynarza..

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

PoprzedniaNastępna

Wróć do Za TM

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości