Fundacja AST Fundacja AST

BAJECZKA vel Mamba

Na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

BAJECZKA vel Mamba

Postprzez doddy » 12 Mar 2012, 10:42

BAJECZKA to ok. 11 letnia sunia w typie amstaffa. Kiedyś miała dom, jednak ten nie ofiarował jej godnej starości... Bajeczka w 2011r. trafiła do schroniska. Zagubiona, siedziała cichutko w posłanku wśród szczekających tysięcy psów. Wielu ludzi dbało o nią, kochało, w schronisku wszyscy ją znali, zarówno wolontariusze jak i pracownicy doglądali jej.
Jednak schronisko to nie dom.

Tydzień temu obiecaliśmy Mambie II (tak ją nazywaliśmy w schronisku), że ją zabierzemy! I udało się! Wczoraj niunia ostatni dzień spędziła w schronisku. Nasz dobry duch fundacji pierwsza Mamba jednak czuwa nad nami i pcha nas "do przodu".

Dzięki pomocy Oli i Kuby od wczoraj Bajka mieszka w domu tymczasowym. Oni dali jej dom, opiekę, spacery, troskę, codzienną miłość i człowieka.

Dlaczego Bajka? Bo nasza babcia póki co bajecznie się zachowuje. Ewidentnie jest sunią typowo mieszkaniową, nie obce jej winda, blok, podróżowanie samochodem.

Bajeczki ogólna kondycja nie jest zła. Jest szczuplutka, ale powoli nabierze ciałka. W badaniu krwi wyszły zawyżone próby wątrobowe, jednak na dniach powtórzymy badanie aby upewnić się jak sytuacja wygląda dzisiaj. Wykonamy także dodatkowe badania np. USG.

Bajeczka dołączyła do naszego grona "Złotych Bulli". Ogromnie nas cieszy, że są jeszcze tak wspaniali ludzie jak Ola, Kuba, które decydują się oddać cząstkę siebie stawiając dobro psa ponad swoją "wygodę, uczucia".

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: BAJECZKA - seniorka już w DT u Oli i Kuby

Postprzez redcat » 12 Mar 2012, 11:03

Bajeczka faktycznie jest bajeczna :) W domu cichutka, czysta, grzecznie kładzie się na swoim miejscu, sama bez zachęty wchodzi do klatki. Dała się bez problemu wykąpać i wytrzeć, a potem zakopała się pod kocykiem i poszła spać. Z Kajem się obwąchali i obecnie mają się w nosie, tzn nie podchodzą do siebie, a nawet Kaj omija Bajeczkę nie zaczepiając jej wogóle.
Bajka idealnie odnalazła się w bloku, chętnie wchodzi do windy, zna klatkę schodową. Na noc zostawiliśmy ją w otwartej klatce z dostępem do pokoju i kuchni, rano znaleźliśmy ją śpiącą na kanapie 8-)
Bajeczka na spacerach ma "swój świat" ;) Zatrzymuje się, rozgląda dookoła, przystaje by ruszyć w dalszą drogę po 5 minutach ;) Dziś na przykład została zniesiona przeze mnie na rękach, bo jej mina przed schodami wołała o pomoc. Ludzie na spacerach się trochę dziwnie patrzą na starutkiego psa ubranego w sweterek a'la zebra i w różowej obroży, zapierającego się przed pójściem naprzód ;) ale będzie tylko lepiej, musi być :mrgreen:
Kasia wrzuć proszę zdjęcia Bajeczki z fb, bo ja w pracy mam z tym problem :roll:
Awatar użytkownika
redcat
 
Posty: 326
Rejestracja: 21 Sty 2011, 10:16

Re: BAJECZKA - seniorka już w DT u Oli i Kuby

Postprzez doddy » 12 Mar 2012, 11:05

Dokleiłam już. Robię kilka rzeczy na raz.
Ola, bardzo, bardzo Wam dziękuję! Nawet nie wiesz jak się cieszę, że Mamba II opuściła schronisko.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: BAJECZKA - seniorka już w DT u Oli i Kuby

Postprzez Agaszka » 12 Mar 2012, 11:08

Bajeczka identycznie zachowywała się w schronie. Pierwszy raz jak ja zobaczyłam i zabrałam na spacer, to ze schronu do samochodu "szła" na moich rękach :D
Z powrotem identycznie :)

Myślę że Bajeczka potrzebuje trochę wiary w ludzi i tego ze nikt jej już nie zostawi i nie wywiezie, że będzie kochana i rozpieszczana do końca swoich dni.

Trzymaj się kochana, teraz będzie już tylko lepiej :)
Awatar użytkownika
Agaszka
 
Posty: 219
Rejestracja: 29 Lis 2010, 17:02

Re: BAJECZKA - seniorka już w DT u Oli i Kuby

Postprzez issabela » 12 Mar 2012, 11:29

Cóż ja mogę dodać od siebie... wiedziałam ze to się tak skończy!
Tydzień temu w niedziele gdy szłam w schronisku do Kasi z Bajeczka to decyzja mogła być jedna - zabieramy!

Chyle czoła przed takimi ludżmi jak Kasia, Ola z Kuba - doceniaj i dostrzegają w psie co najpiękniejsze! Nie patrzą na psa przez pryzmat urody i wygody.

Wiem że dla Bajeczki otwiera się ostatni rozdział jej życia, ale ten rozdział będzie piękny i prawdziwy - dobry człowiek i DOM!
issabela
 
Posty: 579
Rejestracja: 08 Lis 2010, 20:45

Re: BAJECZKA - seniorka już w DT u Oli i Kuby

Postprzez redcat » 12 Mar 2012, 11:54

Orientujecie się może czy są jakieś smaczki dla psiaków z problemami wątrobowymi? Chciałabym niuńkę jakoś zachęcić do spacerków, a zwykła karma to dla niej zbyt mało żeby zrobić krok naprzód ;) Swoją drogą to te nasze spacerki na razie są takie dookoła bloku, bo babuszka się trzęsie z zimna, ale myślę że jak się trochę odkarmimy to i na dłuższy spacer damy radę pójść 8-)
Awatar użytkownika
redcat
 
Posty: 326
Rejestracja: 21 Sty 2011, 10:16

Re: BAJECZKA - seniorka już w DT u Oli i Kuby

Postprzez blue.berry » 12 Mar 2012, 12:19

ja też bardzo sie cieszę że babunia już w ciepełku. Ola - wielki ukłon za pomoc dla Bajki.

co do smaczków (u nas tez wątroba słaba i generalnie już seniorka nietolerancja na właśnie psie smaczki) - ja zrezygnowałam z przysmaków typu wędzone/suszone i wabię ludzka wędlina drobiową (jest chuda i mocno aromatyczna) albo sucharkami (Grendel uwielbia sucharki typu Mamut). ew z psich rzeczy to różne psie ciasteczka lub tez suszony kurczak może się sprawdzi - coś w tym rodzaju:
http://www.zooplus.pl/shop/psy/gryzaki_ ... owe/139933
Awatar użytkownika
blue.berry
Moderator
 
Posty: 671
Rejestracja: 14 Gru 2010, 16:23

Re: BAJECZKA - seniorka już w DT u Oli i Kuby

Postprzez istalka » 13 Mar 2012, 18:16

Super wiadomość, że Bajeczka w domku.
Awatar użytkownika
istalka
 
Posty: 319
Rejestracja: 20 Gru 2010, 22:09

Re: BAJECZKA - seniorka już w DT u Oli i Kuby

Postprzez redcat » 13 Mar 2012, 20:30

Bajka dzisiaj zrobiła nam psikusa i się posikała na klatce schodowej... Niby wiedziałam, że może tak robić ale zdarzyło jej się po raz pierwszy (oby ostatni 8-) ). Poza tym dzisiaj zapędziła Kaja w róg kuchni, a on nie wiedzieć czemu w mieszkaniu unika Bajeczki jak ognia i stara się ją omijać szerokim łukiem. Jak poczuł się zepędzony w róg to się spiął, Bajka też się spięła i tak stali w bezruchu najeżeni... Na szczęście zauważyłam w porę i porozstawiałam ich po kątach.

A tak poza tym to Bajka cud, miód, orzeszki :mrgreen:
Sprawdziłam, że piłeczki jej nie interesują (przynajmniej w warunkach domowych), za to dziś na spacerku spróbowałam zachęcić ją do badylka...i co? Okazało się, że Bajeczka kocha patyczki i nagle z zawieszonego, zamyślonego psa wyszedł skaczący, pełen energii diabełek :twisted:
Awatar użytkownika
redcat
 
Posty: 326
Rejestracja: 21 Sty 2011, 10:16

Re: BAJECZKA - seniorka już w DT u Oli i Kuby

Postprzez awu » 14 Mar 2012, 10:05

cudnie :) znaczy nie cudnie że się przepychają z Kajem i ze nasikała ( choć temu akurat nie co się dziwić) ale cuuuudnie że patyczki ją rozruszały :mrgreen:
awu
 
Posty: 310
Rejestracja: 13 Sty 2011, 15:50

Następna

Wróć do Za TM

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości