Fundacja AST Fundacja AST

[Gdynia] ZŁOTY BULL Flexa z chłoniakiem powoli odchodzi

Na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

[Gdynia] ZŁOTY BULL Flexa z chłoniakiem powoli odchodzi

Postprzez natalia_aa » 26 Maj 2012, 15:22

Pomyślcie na pewno znajdzie się ktoś kto ma trochę miejsca w swoim serduchu dla tej starszej Pani, tak niewiele jej potrzeba!

Starsze psy są bezproblemowe, nie wymagają zbyt wiele ruchu, biegania, szaleństw... Starsze psy kochają najmocniej!
Doświadczone przez życie niewiele już oczekują!
Najważniejsze by ktoś był blisko...


FLEXA to około 10-12 letnia sunia w typie amstaffa która do naszego schroniska trafiła 20.05.2012 po tym jak została znaleziona uwiązana do drzewa w lesie.

Jakby niewystarczającym nieszczęściem dla tej 10-12 letniej suni było porzucenie i pozbawienie na starość domu, u Flexy specjalista zdiagnozował chłoniaka. Każdego z nas przeraża taka diagnoza i tym bardziej niewyobrażalnym jest, że wspaniała bezbronna suka ma być skazana na spędzenie reszty życia w schroniskowym boksie. Mimo największych starań i troskliwej opieki , schronisko nigdy nie zastąpi psu domu, tym bardziej gdy cierpi on na tak trudną do leczenia chorobę. Nie wiadomo ile jeszcze zostało jej czasu, pewne jedynie jest, że już bliżej jej niż dalej do końca.
Ktoś mógłby zapytać czy nie lepszym rozwiązaniem byłaby eutanazja? Czy jeśli szanse na całkowite wyleczenia, zwłaszcza psa w takim wieku, są niewielkie, może nie warto w ogóle podejmować próby. Otóż warto, wystarczy spojrzeć na Flexę. Ta wspaniała suka na każdym kroku pokazuje ogromną radość życia. Przyjemność sprawia jej krótki spacer, uwielbia pieszczoty, większość psów lubi przysmaki, ale ona reaguje jakby każdy dawany kęs na spacerze był pierwszym i ostatnim zarazem. Wszystkie zdjęcia robione babci mówią same za siebie.

Dlatego przede wszystkim pilnie poszukujemy hospicyjnego domu tymczasowego dla Flexy.
Szukamy osoby/ osób, które okażą Flexie empatię i miłość, a oczywiście chcemy zastrzec, że osoba która wzięłaby Flexę w żaden sposób nie będzie musiała ponosić kosztów utrzymania i leczenia suni.

Obecnie Flexa przyjmuje pierwsza dawkę chemii, która dr Kieza przekazał dla niej bezpłatnie. Natomiast jej leczenie i dieta w dalszej perspektywie będą wymagały dużych nakładów finansowych . Dlatego prosimy również o wsparcie finansowe, bo niestety ceny leków przekładają się na ich jakość. Ponadto specjalistyczna dieta jeśli nie pomaga w leczeniu, to przynajmniej umożliwia utrzymanie psa w lepszej kondycji.

Udowodnijmy Flexie, że faktycznie „W ludziach więcej rzeczy zasługuje na podziw niż na pogardę” (Camus)
Łagodna Flexa spojrzeniem błaga o pomoc!


Wszelkie pytania prosimy kierować pod numerem tel. 505-441-318 lub mailowo: jarek.florek@wp.pl

OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomych Zwierząt "CIAPKOWO"
81-654 Gdynia ul. Małokacka 3A
Numer konta: Bank Nordea 50 1440 1026 0000 0000 0452 8344
z dopiskiem dla FLEXY

Image

Image

Image
Ostatnio edytowany przez natalia_aa, 01 Cze 2012, 07:12, edytowano w sumie 1 raz
natalia_aa
 
Posty: 767
Rejestracja: 17 Lis 2010, 20:39
Miejscowość: Gdynia

Re: [Gdynia] ZŁOTY BULL Flexa potrzebuje naszej pomocy!

Postprzez natalia_aa » 01 Cze 2012, 07:11

Niestety wieści nie są zbyt optymistyczne :(

Bombel_2302 napisał(a):Więc niestety niose złe wiadomości. Dzisiaj byłem z Flexą na biopsji, wyniki będą za około 7 do 10 dni, ale dr. Kieza-specjalista onkolog powiedział, że już bez wyników w 90-95% może potwierdzić to czego najbardziej sie obawiałem, a mianowicie, że to chłoniak. Postanowił od zaraz rozpocząć lecznie bo tak jak mówi bez leczenia, czekając na wyniki biopsji, za pare dni mogłoby nie byc co leczyć. Poprostu opadają mi ręce, Babcia z takim wigorem i wolą życia, a tak naprawde nie zostało jej wiele czasu,mogą to byc 3 tyg lub 3 miesiace. Dokładnie nie moża stwierdzic, może po wynikach biopsji będzie cos więcej wiadomo ale to dopiero za tydzień. Flexa od dzisiaj jest na sterydzie( na Encortonie 20mg) i na leku przeciwnowotworowym(Endoxan), narazie na tydzień są leki, a w przyszły poniedziałek jadę po kolejne dawki.
Gdyby ktokolwiek mógł sie dołozyc do leków choćby najmniejszą kwota bedzięmy wdzięczni. Narazie nie wiem ile będzie trzeba zapłacic za kolejne dawki bo na te dni dostałem leki dla Flexy za darmo. Bardzo ważne jest również znalezienie dla babci DT, w którym mogłaby szczęśliwie dożyc doczekać końca. Ponadto wiadomo, że komfort w trakcie leczenia byłby dla niej w domu nieporównywalnie większy.


Szukamy osoby która by chciała jej dac dom tymczasowy takie hospicjum w którym mogła by dozyc swoich ostatnich dni ile jej zostało nie wie nikt na pewno nie wiele dlatego to tak boli.
natalia_aa
 
Posty: 767
Rejestracja: 17 Lis 2010, 20:39
Miejscowość: Gdynia

Re: [Gdynia] ZŁOTY BULL Flexa z chłoniakiem powoli odchodzi

Postprzez natalia_aa » 07 Cze 2012, 23:16

Flexa w schronisku czuje się w miarę dobrze...
Niestety widać już bardzo mocno działanie enocrtonu, którego Flexa dostaje, aż 3 tabletki dziennie.
Mocno napęczniała, widać już zatrzymującą się w organizmie wodę.
Flexa, jak Jarek pisał nie załatwia się w boksie, a dużo pije i dużo siusia.
W ciągu naszej 2 godzinnej wizyty 2 razy z nią byłyśmy i 2 razy siusiała i siusiała.
W schronisku są więc dyżury i nawet w nocy na siusiu niunia wychodzi.

Poza tym ryjec ma cały czas uśmiechnięty i na szczęście zupełnie nie zdaje sobie sprawy z choroby, która ją dotknęła.
Wykazuje zainteresowanie patyczkami, ale zdecydowanie piłeczka jest numerem jeden.
Mimo wszystko... w gardle mnie ściska na myśl, że miała by odejść sama...


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
natalia_aa
 
Posty: 767
Rejestracja: 17 Lis 2010, 20:39
Miejscowość: Gdynia

Re: [Gdynia] ZŁOTY BULL Flexa z chłoniakiem powoli odchodzi

Postprzez manka » 11 Cze 2012, 00:43

Gdyby to ode mnie zależało nawet w środku nocy bym po nią jechała :cry: :cry:
Awatar użytkownika
manka
 
Posty: 27
Rejestracja: 11 Cze 2012, 00:34
Miejscowość: Bełchatów

Re: [Gdynia] ZŁOTY BULL Flexa z chłoniakiem powoli odchodzi

Postprzez natalia_aa » 12 Cze 2012, 01:23

Flexa nadal w schronisku...
Zdjęcia z niedzieli ;)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
natalia_aa
 
Posty: 767
Rejestracja: 17 Lis 2010, 20:39
Miejscowość: Gdynia

Re: [Gdynia] ZŁOTY BULL Flexa z chłoniakiem powoli odchodzi

Postprzez manka » 12 Cze 2012, 14:40

wygląda na szczęśliwą .. jaki jest jej stosunek do innych zwierząt ?
Awatar użytkownika
manka
 
Posty: 27
Rejestracja: 11 Cze 2012, 00:34
Miejscowość: Bełchatów

Re: [Gdynia] ZŁOTY BULL Flexa z chłoniakiem powoli odchodzi

Postprzez natalia_aa » 12 Cze 2012, 14:49

Stosunek polujący, tzn. na spacerach nie startuje do psów, mija je stosunkowo spokojnie, czasami jednak zdarza jej się polować.
W warunkach domowych sprawdzana nie była, natomiast myślimy, że przy pomocy klatki kennelowej mogłaby mieszkanie z drugim psem.
natalia_aa
 
Posty: 767
Rejestracja: 17 Lis 2010, 20:39
Miejscowość: Gdynia

Re: [Gdynia] ZŁOTY BULL Flexa z chłoniakiem powoli odchodzi

Postprzez manka » 12 Cze 2012, 14:58

mam 2 psy i skoro Flexa czasem poluje kiepsko by to się mogło skończyć .. serce pęka pozostaje mi ją ogłaszać i trzymać kciuki
Awatar użytkownika
manka
 
Posty: 27
Rejestracja: 11 Cze 2012, 00:34
Miejscowość: Bełchatów

Re: [Gdynia] ZŁOTY BULL Flexa z chłoniakiem powoli odchodzi

Postprzez manka » 20 Cze 2012, 15:12

co słychac u Flexy ? Dodałam ją na alegratke i nawet na zapytaj.onet.pl oraz sunia zawitała na demotywatorach http://demotywatory.pl/3841820/Badz-czlowiekiem mam nadzieje ,że to coś pomoze
Awatar użytkownika
manka
 
Posty: 27
Rejestracja: 11 Cze 2012, 00:34
Miejscowość: Bełchatów

Re: [Gdynia] ZŁOTY BULL Flexa z chłoniakiem powoli odchodzi

Postprzez bora1 » 22 Cze 2012, 22:10

czy byla by jakas szans na dozywotni bezplatny hotel dla Flexy, byl by ktos w stanie zalatwic jej transport ok 800km ??
Awatar użytkownika
bora1
 
Posty: 97
Rejestracja: 08 Cze 2012, 16:42

Następna

Wróć do Za TM

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron