Fundacja AST Fundacja AST

Jak wprowadzić niemowlaka do domu z dwoma astami

Masz problem, postaramy się pomóc.

Jak wprowadzić niemowlaka do domu z dwoma astami

Postprzez Baja » 16 Paź 2012, 22:23

Witam,

troszkę już czytałam na ten temat jak należy przygotować psy na pojawienie się nowego członka rodziny, ale może ktoś z Was miałby jakieś swoje własne doświadczenia?

Moja siostra na dniach będzie rodzić, w domu ma 2 asty - 2 suczki, czytając artykuły w internecie spotkałam się z różnymi opiniami.
Nie którzy zalecają, żeby wyprowadzić psy na długi spacer i wrócić jak już dziecko będzie w domu, natomiast inni piszą, że jak najbardziej psy powinny być w domu i najlepiej położyć gdzieś dziecko aby mogły obwąchać.
Na pewno po urodzeniu psy będą miały pieluchę od dziecka aby poznały zapach, ale co robić dalej ? jak je przygotować na to przybycie dziecka?

Suczki nie miały chyba nigdy styczności z niemowlakami, jedynie młodsza suczka miała z małymi dziećmi i żadnych problemów nie było, ale nie wiadomo jaka reakcja będzie na niemowlaka, czy nie włączy im się zazdrość jak mała będzie trzymana na rękach.

Prosiłabym o jakieś wskazówki jak najlepiej postępować w takich sytuacjach :)
Awatar użytkownika
Baja
 
Posty: 33
Rejestracja: 09 Lis 2011, 15:31
Miejscowość: Rogoźno

Re: Jak wprowadzić niemowlaka do domu z dwoma astami

Postprzez Aneta_M » 16 Paź 2012, 23:03

Baja napisał(a):Nie którzy zalecają, żeby wyprowadzić psy na długi spacer i wrócić jak już dziecko będzie w domu

Niektórzy robią tak i jest ok.

Baja napisał(a): natomiast inni piszą, że jak najbardziej psy powinny być w domu

Inni robią tak i też jest dobrze ;)

Baja napisał(a):i najlepiej położyć gdzieś dziecko aby mogły obwąchać.

Ważne jest, aby nie izolować psów od dziecka. Niech obwąchają malucha, poliżą jeśli chcą ;) mogą być podekscytowane bo to dla nich coś nowego i tak ciekawie pachnie ;) . Ja jednak przy zapoznaniu nie 'kładłabym gdzieś dziecka' tylko trzymała je na rękach, bo psy w tym podnieceniu i badaniu małego przybysza mogłyby być zbyt nachalne i niechcący np. przygnieść.

Uważam, że najważniejszą zasadą jest NIE IZOLOWAĆ i żeby psy nie poszły w odstawkę ;) Jeśli przyszła mama wie, że po pojawieniu się dziecka nie będzie miała dla psów tyle czasu co wcześniej, niech już przed pojawieniem się dzidzi przyzwyczaja do tego psy i poświęca im mniej czasu (tylko powoli, nie drastycznie ;) ). Tak samo wygląda sytuacja z pokoikiem maleństwa. Jeśli psy nie będą miały wstępu do pokoju malucha, niech mają ten zakaz jeszcze przed pojawieniem się nowego domownika. I tak samo z innymi rzeczami/zwyczajami które się zmienią gdy dziecko pojawi się w domu. Zmiany trzeba wprowadzać przed pojawieniem się dziecka, żeby psy się do nich przyzwyczaiły. Wszystko to po to, żeby psy nie kojarzyły pojawienia się dziecka z odebraniem im pewnych przywilejów. Wtedy na pewno nie będzie zazdrości.

U nas powrót ze szpitala wyglądał tak: Pierwsza do mieszkania weszłam ja, wyczochrałam stęsknionego psa. Za mną wszedł mąż z córcią. Wzięłam od niego małą, usiadłam na kanapie i zawołałam Bajera żeby zapoznał się ze swoją nową 'siostrą'. Bajer wąchał (z wytrzeszczonymi oczami ze zdziwienia), później zaczął lizać a ja w między czasie głaskałam go i tłumaczyłam kto to jest(dzidzia) i skąd do nas przybyła :D Bajer sam zadecydował, kiedy zapoznawanie się kończy, odszedł i poszedł do drugiego pokoju. Tego dnia zachowywał się jakby go nie było. Nie podchodził do nas, leżał i dumał (chyba musiał to sobie przemyśleć :mrgreen: ). Następnego dnia zaczął normalnie się zachowywać i przyzwyczajać się do nowej sytuacji.

Proponuję, żeby mama nie mając już tyle czasu na spacery z psami, poświęcała im uwagę w domu w wolnych chwilach. Ja tak robiłam. Nie mogłam wychodzić z psem przed ponad miesiąc od porodu (2 dni po porodzie zgubiłam szew i rana tak mi się rozchodziła i zrastała, rozchodziła i zrastała przez ponad miesiąc :? -okropny ból, w domu ledwo się poruszałam). Gdy córcia spała 'miziałam' Bajera, czasem przypomnieliśmy sobie kilka komend, innym razem 'leżakowaliśmy' w trójkę (ja, córa, pies) na podłodze, Bajer zawsze mógł podejść, powąchać, polizać. Nigdy nie broniłam mu kontaktu z córą. Towarzyszył nam przy przewijaniu i karmieniu. Nigdy nie było żadnej zazdrości i do dziś jestem baardzo zadowolona z mojego psa:)))
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: Jak wprowadzić niemowlaka do domu z dwoma astami

Postprzez mahtalie » 19 Paź 2012, 09:36

Ja wprowadzałam niemowlę do domu z jednym psem.
Jak przyjechałam z małym do domu najpierw się trochę przywitałam z Barsem (bądź co bądź 5 dni mnie nie widział więc bardzo entuzjastycznie się cieszył), chwilę po tym wnieśliśmy małego. Staliśmy się generalnie robić tak, że jak mieliśmy dziecko na ręku wołaliśmy psa żeby go pogłaskać, zachęcaliśmy, żeby powąchał małego i się z nim przywitał, gadaliśmy jak najęci do obojga i robiliśmy wszystko by pies nie poczuł się odrzucony. Osobiście dziecka nigdzie nie kładłam aby Niuniek go powąchał bo Bars niezbyt polubił Wiktora i ostentacyjnie go unikał i nie zauważał i jak mały leżał na łóżku to Niunio spokojnie by go nadepnął i tak stał. Często też jak staraliśmy sie ich zapoznać odchodził urażony jak zorientował się, że mamy dziecko na ręku, przychodził dopiero jak mały był w łóżeczku. Generalnie zrobilismy podobnie jak Aneta tylko, że Bars nieco dłużej musiał się przyzwyczajać do nowego członka rodziny (ok roku).

Wprowadzenie niemowlaka jest w zasadzie proste, w sumie bez względu na to jak pies zareaguje, czy będzie ostentacyjnie niezadowolony czy szybko zaakceptuje sytuację niemowlak w domu w którym są psy nie jest sprawą straszną: wystarczy okazywać psu, że nadal jest ważny, że dziecko to nie zabawka i pilnować aby niechcący nie wyrządził mu krzywdy chociażby nadeptując ;)

U nas schody zaczęły się jak mały zaczął raczkować, Niuniek generalnie jak mógł to 3mał się z dala od dziecka, nie wykazywał agresji, wykazywał niechęć, odchodził, odwracał łeb itp itd. Pamiętam jaki sukces był jak udało mi się zrobić jedno zdjęcie Niuńka z dzieckiem jak leżą na jednym łóżku- Bars zwykle unikał przebywania blisko dziecka- raz pozwolił mu zbliżyć się na około pół metra, to było coś. Dopóki mały sam do niego podejść nie mógł sytuacja była dla psa komfortowa, łatwo kontrolował sytuację,mógł trzymać dystans, natomiast gdy Wiktor samodzielnie się poruszał Niuniek zaczął na niego warczeć gdy się zbliżał. Jak warczał krzyczałam, jak zachowywał spokój głaskałam i karmiłam smakołykami, wprowadziłam masę wspólnych spacerów, praktycznie wszystko co robiłam z dzieckiem robiłam jak najbliżej psa no i powolutku... Teraz są najlepszymi przyjaciółmi. Tak więc chyba wszystko można, nawet gdy początki nie są idealne :D
Image

Image
Awatar użytkownika
mahtalie
 
Posty: 798
Rejestracja: 29 Paź 2011, 14:21
Miejscowość: Płock

Re: Jak wprowadzić niemowlaka do domu z dwoma astami

Postprzez Baja » 22 Paź 2012, 13:39

Dziękuję za odpowiedzi są bardzo przydatne :) myślę, że właśnie najlpiej jak siostra wejdzie i się z nimi przywita bo w domu już jej trochę nie ma więc psy na pewno będą wariować z radości, a później wejdzie szwagier z małą. Mam nadzieję, że nie będzie żadnych zgrzytów i przyjmą nowego członka rodziny :)

Jeśli chodzi o zaniedbywanie psów to im to nie grozi :) wiem, że siostra z szwagrem o nich nie zapomną i nie odsuną na boczny plan ;)

Teraz tylko czekać na narodziny :)
Awatar użytkownika
Baja
 
Posty: 33
Rejestracja: 09 Lis 2011, 15:31
Miejscowość: Rogoźno

Re: Jak wprowadzić niemowlaka do domu z dwoma astami

Postprzez marzena2564 » 22 Paź 2012, 14:06

kiedys przeczytalam w gazecie jak jedna z naszych aktorek miala amstaffke wiec byla wtakiej samej sytuacji ,kiedy urodzila dziecko bedac w szpitalu ,to pierwsza zasikana pieluszke maz zawiozl do domu i polozyl do obwachania i zapoznania sie z nowym zapachem amstaffce byla bardzo zainteresowana ,potem byly ubranka ,spioszki i tak sunia zapoznala sie z nowosca zapachowa , kiedy aktorka miala wracac ze szpitala jej tata wyprowadzil amstaffke na spacer , zeby dziecko byla pierwsze w domu , lezalo w lozeczku kiedy juz bylo wszystko przygotowane na wejscie suni , i weszla ,poszla do pokojku gdzie byl maluszek ,sunia podeszla powachala i ogonkiem zamerdala zapach ten sam ,a po roku gdzie znow mial przyjsc do domu maluch to juz nie bylo podchodow tylko normalnie przywiozla dziecko ,amstaffka powachala i bylo fajnie zaakceptowala kolejnego bobasa jest to prawdziwa historia moze bedzie pomocna bo juz sprawdzona pozdrawiam :D :D
Awatar użytkownika
marzena2564
 
Posty: 377
Rejestracja: 04 Sty 2012, 11:17

Re: Jak wprowadzić niemowlaka do domu z dwoma astami

Postprzez Robin » 22 Lis 2021, 16:59

Artykuły gospodarstwa domowego są tak trudną rzeczą, a ich osobliwością jest to, że nie są wszędzie i nie zawsze są. Ale miałem szczęście znaleźć jeden świetny Sklep internetowy beeshop. Jest dobry asortyment i ładne ceny. Ponadto zawsze mogą udzielić dobrej porady na temat niektórych problemów domowych. To naprawdę bardzo wygodne i korzystne dla mnie.
Robin
 
Posty: 1
Rejestracja: 22 Lis 2021, 16:57

Re: Jak wprowadzić niemowlaka do domu z dwoma astami

Postprzez Szlin3tg21 » 09 Lut 2022, 22:51

moze jakis specjalista potrzebny.
-
europa
Szlin3tg21
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 Lut 2022, 21:30

Re: Jak wprowadzić niemowlaka do domu z dwoma astami

Postprzez Ber4wer » 24 Lip 2022, 21:27

znacie jeszcze jakieś sposoby?
-
płyn chłodniczy
Ber4wer
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 Lip 2022, 21:22

Re: Jak wprowadzić niemowlaka do domu z dwoma astami

Postprzez Loru3biu » 23 Sie 2022, 13:17

czy nie lepiej jest to skonsultować?
-
spedycja Turcja
Loru3biu
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 Sie 2022, 12:27

Re: Jak wprowadzić niemowlaka do domu z dwoma astami

Postprzez Gflfv57cs » 16 Gru 2022, 21:08

co może być najszybsze?
-
Channel manager
Gflfv57cs
 
Posty: 1
Rejestracja: 16 Gru 2022, 20:16

Następna

Wróć do Wychowanie i szkolenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron