Fundacja AST Fundacja AST

Suplementy dla psów

Rady z naszych doświadczeń.

Re: Suplementy dla psów

Postprzez pchelka1989 » 04 Lis 2013, 11:27

a ja mam przy okazji jedno pytanie. Mysle, ze moze niekoniecznie chcialabym przestawiac Azje tylko i wylacznie na barfa. Nie mam duzego zamrazalnila, poza tym na wyjezdzie nie zawsze jest do niego dostep wiec chcialabym sprobowac i kupic jej TOTW i dawac jej suche na jeden posilek a surowe miecho / kosci na drugi posilek. Z koscmi nie ma problemu, dostaje je caly czas. Wiem, ze nie mozna mieszac takich rodzajow karm ale czytalam, ze w dwoch posilkach moze byc inny rodzaj. Na samego barfa chyba bym sie nie rzucala ale nie chce tez zupelnie rezygnowac z suchego. Ktos ma podobne doswiadczenia?
30.03.2013 Azja jest z nami :)

"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem"
Awatar użytkownika
pchelka1989
 
Posty: 369
Rejestracja: 25 Mar 2013, 19:18
Miejscowość: Włocławek

Re: Suplementy dla psów

Postprzez wronka » 16 Lis 2013, 14:33

Z góry przepraszam za offtopa, ale sporo było tu mowy na temat TOTW, więc podczepię się ze swoim pytaniem:
Drodzy "użytkownicy" TOTW - powiedzcie, proszę, jakiej wielkości są "granulki" tej karmy? Ja nie bardzo mogę dawać Szarej normalne smaczki, takie jak parówki (zarezerwowane dla szczególnie wymagających tabletek :) czy kostki żółtego sera. W związku z tym na spacery zabieram podstawową karmę - suńka kocha jeść, więc monotonia kompletnie jej nie zraża, ale "nasze" chrupki są tak maleńkie, że po pierwsze - zwłaszcza w rękawiczkach - trudno je podać, a po drugie - nie są gryzione tylko łykane w całości.
W ramach ostatniej wizyty u weta dostałyśmy od pani recepcjonistki, która jakoś tak bardzo nas lubi, aż cztery gratisowe saszetki RC Mobility dla ras dużych. Naprawdę spore granulki. Śmierdzące tranem. Sporo chrupania. I wielkie szczęście. Chciałam kupić, ale są dostępne tylko w opakowaniach co najmniej 6kg, a tyle mi nie potrzeba, bo nie mogę tej karmy traktować jako bytowej. Szukam godnego zamiennika. Najlepiej rybiego, bo ryby okazały się być wielce pyszne. No i dlatego pomyślałam o TOTW... To jak z nim jest?
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: Suplementy dla psów

Postprzez syama » 16 Lis 2013, 14:49

Witaj Wronka, tak się składa że mam trochę TOTWa, są malutkie, tak wyglądają granulki.


Image[/URL]
Awatar użytkownika
syama
 
Posty: 223
Rejestracja: 04 Mar 2012, 16:51

Re: Suplementy dla psów

Postprzez wronka » 16 Lis 2013, 14:54

Super, dzięki śliczne :)
Malutkie są niestety - musze poszukać czegoś, co trafi na ząb, a nie od razu w czeluść przełyku :)
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: Suplementy dla psów

Postprzez Spinka » 16 Lis 2013, 16:34

No, właśnie, TOTW ma tę wadę, że granulki są bardzo małe. Tak małe, że Megisia się nimi ostatnio zakrztusiła i napędziła mi sporo strachu. Myślę nad zmianą karmy nawet...

A my teraz używamy jako smakołyków Ariona, bo nabrałam różnych próbek na wystawie psów ostatnio - granulki są dość duże. Jak wrócę do domu zrobię zdjęcie poglądowe z pięciogroszówką :)
23.07.2013 - Megusta dołącza do rodziny
Awatar użytkownika
Spinka
 
Posty: 553
Rejestracja: 24 Lip 2013, 11:30
Miejscowość: Poznań

Re: Suplementy dla psów

Postprzez wronka » 16 Lis 2013, 16:48

Szarunkowy Royal Intestinal to chyba w ogóle jest jakiś rekord świata w wielkości (a raczej małości) chrupków. Wygląda mi na jeszcze mniejszy niż TOTW, w dodatku jest płaski jak lentilki :)
Przy okazji - dla ewentualnych zainteresowanych - już "po czasie" wpadłam na to, że wujek google wie wszystko i dzięki temu znalazłam na dogomanii cały wielki, ilustrowany zdjęciami temat dotyczący rozmiaru granulków rozmaitych karm. Nie jestem pewna, czy mozna tu linkować inne fora, ale gdyby ktoś potrzebował to bardzo łatwo znaleźć :)
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: Suplementy dla psów

Postprzez AleksShamles » 13 Kwi 2023, 12:37

Od dawna marzyłem o kupnie motocykla lub nowego samochodu, ale jak dotąd nie mam wystarczająco dużo pieniędzy, aby pozwolić sobie na tak duży zakup, a nie chcę kupować na kredyt. Polecam zakłady sportowe jako dodatkowe źródło dochodu. Co o tym myślisz? Czy zakłady sportowe mogą pomóc mi zarobić pieniądze?
AleksShamles
 
Posty: 21
Rejestracja: 22 Cze 2022, 09:50

Poprzednia

Wróć do Zdrowie i żywienie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości