Fundacja AST Fundacja AST

Wrażliwy żołądek, jaka karma ?

Rady z naszych doświadczeń.

Re: Wrażliwy żołądek, jaka karma ?

Postprzez M.S. » 21 Lut 2012, 11:28

Ja mogę polecić Eukanubę Intestinal jeśli ma to być dieta weterynaryjna - ma w miarę przyzwoitą cenę i stosunkowo ekonomiczne dawki, nie obciążające przewodu pokarmowego, pies 30kg-260g/dobę. Ze zwykłych pokarmów również polecę Eukanubę Daily Care Sensitive Digestion. To bytówka, która pojawiła się po zmianie przepisów i wycofaniu diet weterynaryjnych ze sklepów zoo. Składem praktycznie nie różni się od Intestinala a cenę ma dużo przystępniejszą (ok 160zł za worek 12,5kg), dawkowanie też bardzo podobne.

Zastanów się jednak z czego wynikają problemy Twojego psiaka. Bo przyczyna może być dosyć prozaiczna. Często sama zmiana miejsca zamieszkania jest stresem, który może wywołać problemy jelitowe. Do tego zmiana karmy (mimo, że na lepszą niż schroniskowa) również na pewno się przyczyniła. Wystąpiły biegunki i gazy więc kolejne zmiany karmy, które wcale nie poprawiały sytuacji. I tak w kółko, w końcu jelito jest tak "zmęczone", że po pierwsze cała potrzebna tam flora bakteryjna padła trupem, po drugie mięśnie jelita się osłabiają i nie są wstanie utrzymywać pokarmu odpowiednio długo w jelicie w celu jego odwodnienia. I wtedy mamy błędne koło bo pies ciągle ma biegunki. To, że po gotowanym mięsie z kurczakiem sytuacja ulega poprawie to normalne, jest to pokarm bardzo lekko strawny, ryż dodatkowo ściąga wodę z organizmu ale to poprawa na chwilę.

Ogólnie organizm psa może przyzwyczajać się do nowej suchej karmy nawet do 2 miesięcy, chociaż ja nie wyobrażam sobie karmić psa karmą którą kiepsko toleruje dłużej niż max 2-3tyg. Po takim okresie czasu jeśli nadal występują gazy i luźny stolec, bądź pojawiają się inne problemy należy bezdyskusyjnie pokarm zmienić.

Jak wzięliśmy Iskierka również miał kłopoty. Po diecie schroniskowej u Izy dostał Orijena, który jest świetną karmą ale b.wysoko białkową i tłuszczową, wskutek czego trzeba ją wprowadzać powoli przez okres minimum 2 tygodni - tu nie było takiej możliwości i psiak miał niewielkie sensacje. U mnie na "uspokojenie" dostał Purinę Pro Plan Puppy Large Athletic, z jagnięciną i ryżem - ale wcale nie było lepiej, więc na kilka dni przeszłam na gotowane i kupiłam wór starej dobrej eukanuby (bo jakby się nie sprawdziła mogę ją oddać psu rodziców) i sytuacja w ciągu dosłownie 2-3 dni doszła do normy. Teraz ma rewelacje żołądkowe tylko jak pożre coś podczas biegania;)

Jeśli sytuacja u Ciebie jest cieżka to np. można podawać np przez tydzień gotowane, potem jeden posiłek zastąpić niewielką ilością Intestinalu, stopniowo zwiększać dawkę suchego i jeśli wszystko będzie ok to po jakimś tygodniu czy dwóch zacząć powoli mieszać ten intestinal z jakąś delikatną suchą i obserwować sytuację.

Powodzenia:)
"Zgasł skromny płomień i zamienił się w noc...
Może po tamtej stronie zobaczymy się znów..."

Reksio 14.05.2007-21.05.2011 [']['][']
Awatar użytkownika
M.S.
 
Posty: 90
Rejestracja: 19 Paź 2011, 18:37

Re: Wrażliwy żołądek, jaka karma ?

Postprzez Rug37kjjh2 » 12 Lip 2022, 19:45

czy próbowaliście gotować sami?
-
Okna Lublin
Rug37kjjh2
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 Lip 2022, 19:19

Re: Wrażliwy żołądek, jaka karma ?

Postprzez Gtr34gkd93 » 27 Lip 2022, 11:55

lepiej sprawdzić co może być przyczyną.
-
filmy reklamowe
Gtr34gkd93
 
Posty: 2
Rejestracja: 27 Lip 2022, 10:59

Re: Wrażliwy żołądek, jaka karma ?

Postprzez Ebret3qwv » 09 Wrz 2022, 21:41

gdzie szukać pomocy u lekarza?
-
dell latitude
Ebret3qwv
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 Wrz 2022, 21:10

Re: Wrażliwy żołądek, jaka karma ?

Postprzez leslaw233e » 12 Wrz 2022, 10:18

Należy starać się unikać pikantnych potraw w jak największym stopniu. trzeba zmniejszyć ilość przyprawy i podać  mniejsze porcje.
Przy wyborze kremu do pięt ważne jest, aby wziąć pod uwagę swoje indywidualne potrzeby. Jeśli masz wyjątkowo suche, popękane pięty, będziesz chciała wybrać krem... https://herbuscosmetics.com/product/krem-do-stop/
leslaw233e
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 Wrz 2022, 10:14

Poprzednia

Wróć do Zdrowie i żywienie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron