Fundacja AST Fundacja AST

dysplazja-dyskopatia

Rady z naszych doświadczeń.

dysplazja-dyskopatia

Postprzez amsta » 18 Sty 2012, 17:57

Witam u mojego Avisa stwierdzono dysplazje bądź dyskopatie, nie pamiętam poprawnej nazwy ale chyba bliżej do dyskopatii. Jego kręgosłup wygina się w tzw koci grzbiet.Pierwszy raz w czerwcu dostał zastrzyki i tabletki przeciwbólowe. Kolejna tabletka w październiku tak profilaktycznie. W tej chwili właśnie jedzie do lecznicy zobaczymy co powie vet. Powiedzcie mi kochani czy Wasze psiaki też chorowały bądź chorują na tą nieprzyjemną chorobę? Strasznie się martwię o niego.
Awatar użytkownika
amsta
 
Posty: 12
Rejestracja: 21 Wrz 2011, 13:55

Re: dysplazja-dyskopatia

Postprzez doddy » 18 Sty 2012, 18:38

Dysplazja jest w stawach biodrowych. Więc raczej stwierdzono dyskopatię, czyli przesunięcie lub wypadnięcie tarczek międzykręgowych. Współczuję Wam ogromnie, bo dla psa to ból i dyskomfort. Czy na pewno to dyskopatia? Mam nadzieję, że łagodna forma i obejdzie się bez operacji. We Wrocławiu jest polecany dr Sekuła, wiem że ludzie z Warszawy do niego jeżdżą z dyskopatią.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: dysplazja-dyskopatia

Postprzez amsta » 18 Sty 2012, 19:13

tak to dyskopatia. Avi dostał tabletki na 7 dni a poźniej po 7dniach kolejne tabletki. Vet powiedział że to ze starości i wspomniał coś o operacji ale powiedział że to bardzo duży koszt. A moja mama(bo ona byla z nim u veta) oczywiście jak słyszy drogo to już nawet nie pyta za ile.Musze sama wszystkiego dopilnować. Najgorsze jest to że nie ma mnie w pl i to ona sie o niego troszczy i dba. Mam nadzieję również że to łagodna forma. Dziękuję za informację o lekarzu ale mam nadzieję że się nie przydadzą :) pozdrawiamy razem z moimi maluszkami :)
Awatar użytkownika
amsta
 
Posty: 12
Rejestracja: 21 Wrz 2011, 13:55

Re: dysplazja-dyskopatia

Postprzez doddy » 18 Sty 2012, 19:15

W necie jest bardzo dużo o dyskopatii. Niektóre wiadomości bardzo cenne.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: dysplazja-dyskopatia

Postprzez blue.berry » 19 Sty 2012, 11:15

tutaj temat o dr Sekule
http://www.forum.molosy.pl/showthread.php?t=20468
(można trochę pomyśleć że to wpisy typu reklamowego, ale akurat firenka jest bardzo sensowną osobą)
Awatar użytkownika
blue.berry
Moderator
 
Posty: 671
Rejestracja: 14 Gru 2010, 16:23

Re: dysplazja-dyskopatia

Postprzez amsta » 19 Sty 2012, 21:06

Dziękuję za link na forum. Właśnie zastanawiamy się nad oddaniem avisa w ręce specjalisty jakim wydaję się być doktor Sekuła. Bo aż strach faszerować go tabletkami non stop.Myślę że kontakt telefoniczny wskazany a później podjęcie poważnej decyzji. Dzięki i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
amsta
 
Posty: 12
Rejestracja: 21 Wrz 2011, 13:55

Re: dysplazja-dyskopatia

Postprzez amsta » 21 Sty 2012, 00:40

Avis juz po skypowej diagnozie dr Marka Rudnickiego. Nie jest jeszcze tak źle w marcu jedziemy do Bydgoszczy na wizytę :) A na razie tabletki muszą wystarczyć i jest ok:) chłopak juz lata po śniegu i "drapie" grzbiet na dywanie i śpi na kanapie :D pozdr
awiamy :)
Awatar użytkownika
amsta
 
Posty: 12
Rejestracja: 21 Wrz 2011, 13:55


Wróć do Zdrowie i żywienie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości