IMG_1321 CZAKO "Złoty Bull"
w typie amstaffa, wiek ok. 9 lat.

Wygląd: czarny z białymi znaczeniami.
Charakter: zrównoważony, wyciszony, spokojny, przyjacielski.
Zdrowie: zdrowy, wykastrowany, zaszczepiony, zachipowany.

Miejsce pobytu: dom stały, Węgorzewo.
Wirtualnymi Opiekunami byli: Renata Brzozowska, Marta Szczepańska i Ania Agatowska.

Czako to piękny czarny pies w typie amstaffa, średniej budowy, zdrowy, zadbany.
Czako ponad rok temu błąkał się po Milanówku, trafił do schroniska. w schronisku spędził ponad rok. Z uwagi na zbliżającą się zimę trafił teraz do domu tymczasowego Fundacji AST do Warszawy, bo była obawa, że zima będzie ciężka dla seniora.
Czako pomimo wielu miesięcy bezdomności od razu wiedział jak zachowywać się w domu. Jest czystym psem, bezproblemowym. Spacery z nim to czysta przyjemność. Psiak super odnalazł się w miejskim zgiełku.

Czako szuka prawdziwego domu. Jest uroczym seniorem, który swoją jesień życia powinien spędzić u boku kogoś kto pokocha, zadba, utuli.

IMG_1317 IMG_1333 IMG_1338

04.12.2012 Listopad obfitował dla Czako w wiele wydarzeń. Psiak był z wizytą na Mazurach, a po powrocie „zaliczył” parę wizyt u weterynarzy.
USG wykazało lekko powiększoną śledzionę i zły stan nerek, tak wiec senior trafił pod opiekę dr Neski, która zdiagnozowała pierwszy stopień niewydolności nerek z białkomoczem oraz zakażeniem układu moczowego. Dodatkowo okazało się że Czako ma niedoczynność tarczycy. Na tarczyce „przysługuję” leki do końca życia, a na nerki na razie mamy „zapisaną” dietę niskobiałkową.
Wdrożone leczenie i dobra opieka przyniosły spora zmianę – Czako mniej pije i już nie musi sikać w nocy. Na gotowanych obiadkach przybrał na wadze.
Nasz senior umie wykonywać komendy: siad, leżeć i podaj łapę. Komendy wykonuje na gest, ponieważ ma kłopoty ze słuchem. Ale nie ma najmniejszego problemu w komunikacji z człowiekiem. Jeśli chodzi o relacje z psami to z samcami się nie dogaduje, za to sunie akceptuje bez problemu. Lubi małe dzieci.
Czako to bezproblemowy, sympatyczny psi dziadek. Nadal czeka na swój dom – może Ty mu go podarujesz?

29.05.2013 Relacja z DT:
„Czakuś to taki czarujący starszy pan. Teraz gdy ciepełko nie odpuszcza wyleguje się na balkonie i patrzy na sąsiadów. Oczywiście leży na kocyku, bo inaczej marudzi i jest bardzo obrażony. Niestety spacerki go męczą i jak tylko może to kładzie się chwilkę by odpocząć. Więc mamy spacerki bardzo powolne i dość krótkie. Ot pies, który nie lubi zimy ani lata. Zdrowie naszemu seniorowi dopisuje, aktualnie robimy tylko co jakiś czas kontrolne badanie moczu. „

Czako to sympatyczny starszy pan, który jest grzeczny i dogaduje się z innymi psami. Podróżuje samochodem i umie odnaleźć się „ w gościach”. Niestety nadal poszukuje swojego domu. Dodatkowo jego skarpeta fundacyjna jest na minusie. Dlatego bardzo Was prosimy o wsparcie naszego seniora. Chętnie pod postacią karmy. Czako powinien być karmiony karmą "Renal". Wersja dla nerkowców jest dostępna w różnych pojemnościach worków, w różnych markach karm. Prosimy, może ktoś zechce podarować Czakusiowi karmę?
Karma Renal jest dostępna jako: Royal Canin Renal, Trovet Renal, Purina Vet NF, Eukanuba Renal, Hill's k/d.

Czako6 Czako7
Czako5 Czako8 Czako9

28.08.2013  Wakacyjna relacja z domu tymczasowego Czako:
Hej ho. U nas wszystko dobrze, wakacje spędzamy na Mazurach w domu rodzinnym. Chodzimy po lasach, łąkach, kąpiemy się w jeziorach i pływamy łódką. Czakuś jest dzielnym żeglarzem i nie straszne mu przechyły. Kocha też wszystkie psy krótkowłose, te długowłose są wrogami. A ludzie są najlepsi , kiedy można dać im całusa i wleźć na kolanka. Pomimo tego, że dziadek nie słyszy, to pięknie reaguje na komendy pokazywane. Gdy jesteśmy w gościach to Czakuś pyta, czy może wejść na kanapę. Kładzie pysk na kanapę i czeka na zaproszenie. Pozdrawiamy z mokrego Węgorzewa.”

Czako10 Czako11 Czako12
Czako17 Czako16 Czako15

23.08.2014 Oj, w sierpniu to się u nas dzieje!
Złoty Bull Czako, który czekał, czekał i domu się doczekać nie mógł (choć ma złoty charakter) jest już psem pańskim! Otóż nie, nie, nadal nikt z "obcych" nie docenił tego skarbu. Tego anioła pokochał tak jego dom tymczasowy, że padło sakramentalne "tak i że Cię nie opuszczę aż do śmierci". Faktem jest, że od dawna na to liczyliśmy, ale i tak dzisiaj radość nasza jest nie do opisania!
Tamara, dziękujemy! Za wszystko! Dobro dane powróci.

01.10.2014 Dziś do Krainy Wiecznych Łowów odszedł Złoty Bull Czako. Raptem w sierpniu cieszyliśmy się ze sformalizowania jego adopcji przez dom tymczasowy, a dziś taka wiadomość. Czako od lat chorował na niewydolność nerek. Stoczył wiele wygranych bitew, nie poddawał się. Tej ostatniej jednak nie wygrał.
Tulimy mocno Tamarę i jej rodzinę. Wyrażamy słowa wdzięczności za uratowanie czarnucha, za wspaniałą opiekę, za dany dom.
Czako, bądź Aniołem Stróżem Tamary. Jest tego warta!

10628132 816203158430244 6864260145700378624 n