Lanta m2

LANTA
w typie apitbulla red nose, wiek ok. 7-8 lat.

Wygląd: stalowo-brązowa, z białym znaczeniem.
Charakter: w trakcie oceny.
Zdrowie: obojnak, problemy z układem moczowym, chory kręgosłup.

Miejsce pobytu: dom stały, Ustrzyki.

Lanta to ok. 7-8 letnia sunia w typie pitbulla red nose. Trafiła do nas ze schroniska w Skierniewicach z podejrzeniem wpadniętej pochwy. Wcześniej sunia była zaniedbywanym psiakiem podwórkowym. Jej właściciele nie byli zainteresowani odbiorem jej ze schroniska, wręcz na rękę była im ta sytuacja.
Gdy Lanta trafiła do nas, opiekę zaczęliśmy oczywiście od wizyty u weterynarza. I wtedy okazało się że Lanta jest bardzo wyjątkowym przypadkiem medycznym. Takie psy jak ona zdarzają się rzadko. Lanta jest obojnakiem i do tego jeszcze dość skomplikowanym. Ma prawdopodobnie dwa układy moczowodów, w pochwie ma pełnowymiarowe prącie. Na dziś objawem tego jest nietrzymanie moczu, wypływ moczu z obu kanałów. Łechtaczka wystająca z pochwy się nadkaża, wysusza i powoduje problemy z pęcherzem, oraz już także z nerkami (jesteśmy w trakcie rozszerzonej diagnostyki w tym kierunku oraz przed badaniami dla profesora Galantego). Ale to niestety nie wszystko. Z uwagi na bardzo zmieniony chód Lanty i duże kulawizny wykonaliśmy także pełne badania RTG. W badaniu kręgosłupa są widoczne silne zmiany wytwórcze na tle spondylozy od Th10 do L4 oraz od L6 do S1 z silnym zrostem pomiędzy L7-S1. Kość krzyżowa jest wyraźnie nadwichnięta. Podniesienie ogona do góry u tej suczy powoduje skowyt z bólu. Z uwagi na zmiany w kręgosłupie, sugerowane jest badanie tomograficzne TK celem oceny do dalszego leczenia (być może stabilizacji kręgosłupa w dwóch miejscach) z uwagi na koński ogon i dyskopatię. 
Lanta aktualnie przebywa w hotelu dla psów. Póki co nie udało nam się znaleźć odważnego domu tymczasowego czy stałego otwartego na opiekę nad tak wyjątkowa ale też bardzo pochorowaną istotą. Kochani, w przypadku Lanty musimy więc bardzo prosić Was o pomoc. Potrzebne będą niemałe fundusze na diagnostykę, na hotel, na karmę. Czeka nas długie i mozolne wydeptywanie wielu ścieżek do weterynarzy.  Liczymy na Was. Już nie raz potrafiliśmy się zmobilizować! Pokażmy, że w obliczu cierpienia jesteśmy rodziną.
Konto bankowe:
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
z dopiskiem DAROWIZNA LANTA

Lanta 2 Lanta 3 Lanta 5
Lanta 6 Lanta 7 Lanta 8

19.11.2020 Lanta w zeszłym tygodniu przeprowadziła się do domu tymczasowego! Nasza bida spędziła 4 miesiące w psim hotelu, ale nawet najlepszy hotel nie zastąpi domu i człowieka. Dlatego wolontariuszka, która opiekuje się krakowskimi podopiecznymi postanowiła spróbować i dać Lancie dom tymczasowy 9pięknie dziękujemy za kolejny raz kiedy otwierasz swój dom dla potrzebującego psa). Powoli daliśmy pannie się zapoznać z psim rezydentem, mieszkaniem i nową sytuacją. I na ten moment, nie zapeszając, jest dobrze! W międzyczasie Lanta przeszła szereg badań. Przypominamy że to psiak, który zmaga się z całą masa problemów. Przez zaniedbanie nieprawidłowej budowy anatomicznej stale zmagamy się z powracającym zakażeniem układu moczowego, co finalnie może prowadzić do problemów z nerkami. Leczymy też nietrzymanie moczu. Sunia ma też spore problemy ortopedyczne, które postaramy się wspomóc rehabilitacją, lekami i suplementami. Do tego zniszczone żeby i problemy skórne spowodowane alergiami i zaniedbaniem. Ponownie zwracamy się do Was o pomoc w opiece nad Lantą. Potrzebujemy propalin, suplementy na stawy (aniflexi/boswellia) i suplementy wspomagające układ moczowy (urinoloxan/urinovet). A może ktoś będzie chciał finansowo wesprzeć skarpetę suni. Będziemy mega wdzięczni.
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
ul. Żwirki i Wigury 47/16, 02-091 Warszawa
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
tytułem: darowizna na cele statutowe
W przypadku przelewów z zagranicy:
BIGBPLPW Bank Millenium S.A.
Branch Millenium
IBAN: PL 79 1160 2202 0000 0000 8061 3463

Lanta 10 Lanta 11 Lanta 12

13.05.2021 Ze smutkiem informujemy, że stan Lanty się pogarsza. Biedula cierpi, jest na lekach, wspomagaczach i czeka na wizytę u dr Korty. Jest to psiak z milionem schorzeń, zaniedbany fizycznie i mentalnie. Na szczęście od kilku miesięcy ma to szczęście, że mieszkaw cudownym domu tymczasowym u Sylwia, Filipa i kolegi Dydka z Emerytury na 4 Łapach . Sunia jest na lekach urologicznych , je karmę dla alergików. Przeszła szereg zabiegów rehabilitacyjnych. Ma bardzo zniszczony kręgosłup. Cierpi na koński ogon i spondylozę, a to powoduje ból. Bardzo was prosimy o wsparcie Lanty. Zbieramy środki na diagnostykę i leki. Będziemy też wdzięczni za wsparcie pod postacią karmy Wolfsblut Wide Plain i suplementu Game Dog AniFlexi+.

Lanta 13 Lanta 14

01.07.2021 Panna Lanta już prawie 9 miesięcy pomieszkuje w domu tymczasowym. Co możemy o niej napisać? Że wciąż pozostaje 9-letnim szczeniaczkiem. Radosnym, wesołym, chętnym do zabawy, ale i szybkim do opanowania. Wciąż też jest miłym pieskiem do innych zwierząt i dzieci. Ale trzeba uważać, ponieważ zachowuje się jak typowy czołg. Dom tymczasowy nie skarży się na nic, Lanta już prawie bezproblemowo funkcjonuje w nowych miejscach, a przypomnijmy, że początkowo kompletnie nie radziła sobie z emocjami. Fajnie reaguje na korekty i szybko się wycisza. Na dzień dzisiejszy możemy się pokusić o stwierdzenie, że całkiem normalny z niej pies. Niestety nic też się nie zmieniło w kwestiach zdrowotnych. Po kolejnych konsultacjach ortopedycznych Lanta zaczęła brać gabapentynę, a przy pogorszeniu się formy musi wracać na rehabilitacje. Zalecane jest dużo ruchu, ale z pewnymi ograniczeniami, do których musimy się stosować. W momencie „poluzowania” od razu widać dyskomfort bólowy. Kolejny raz wrócił też stan zapalny dróg moczowych, tym razem z bakterią, więc potrzebna jest antybiotykoterapia. Tu jest ciężko zgadywać, kiedy pojawia się stan zapalny, więc co jakiś czas trzeba po prostu kontrolnie badać mocz. Spowodowane jest to zaniedbaniem przez wcześniejszy dom i w tej kwestii niestety wiele nie możemy zdziałać. Mimo tylu nieprzyjemności, jakie napotkała Lanta w życiu, tylu zaniedbań przez wcześniejszych „opiekunów” w zdrowiu i wychowaniu, ogromnie się cieszymy, że Lanta wyszła na prostą. A Was kochani, gdybyście byli chętni wspomóc Lante, zapraszamy do wrzucenia pare groszy do jej skarbonki. Jesteśmy po kolejnych zabiegach rehabilitacyjnych, konsultacjach weterynaryjnych i rozpoczynamy leczenie. A w skarpecie pusto.
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
ul. Żwirki i Wigury 47/16, 02-091 Warszawa
Nr konta: 79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
PayPal: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Koniecznie z dopiskiem: LANTA

Lanta 15 Lanta 16 Lanta 17

12.12.2022 Wyobraźcie sobie tego psa śpiącego na dworze. Wyobraźcie sobie psa ciężko schorowanego, który lata spędza w budzie. Wyobraźcie sobie, ile taki pies musiał się nacierpieć, a miał swoich właścicieli, których obowiązkiem powinno być dbanie i leczenie. Czasami przystanek w postaci bezdomności to wybawienie. Bo przynosi ulgę w bólu, gdy pies po latach jest w końcu leczony. Bo pomaga zapanować nad rozbujanymi emocjami, które utrwalały się latami z bólu i braku socjalizacji. Bo odmienia życie psa wiejskiego w domowego, o spełnionych potrzebach. Lanta w fundacji spędziła 3 lata. To bardzo długo. Na szczęście większość tego czasu spędziła w domu tymczasowym, gdzie przeszła niezwykłą metamorfozę. |U Sylwii i Filipa, opiekunów wielu seniorów, Lanta mieszka juz kilkanaście miesięcy. Ma psiego kumpla Dydka, który był dla niej przewodnikiem, szczególnie w początkowym okresie. Ma też malutkiego braciszka, ludzkiego. Ma też za sobą wiele kilometrów przedreptanych podczas spacerów w pięknych okolicznościach przyrody. Dzięki zaopiekowaniu, Lanta jest super sunią, tolerującą koty, psy, dzieci. Kiedyś było to nie do pomyślenia. Sylwia z Filipem uratowali Lante, bo pokazali jej, że życie jest piękne. A teraz najlepsze. Właśnie podjęli decyzję, że lanta zostaje u nich na stałe. Że najbliższe święta spędzi jako pełnoprawny członek rodziny a nie tylko tymczasowicz. Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego scenariusza! Sylwio, Filipie, Kosmo, Dydku, dziękujemy Wam za ten czas. A teraz życzymy Wam jeszcze lepszego. W Family AST jesteście od dawna. A my możemy tylko po raz kolejny powiedzieć "dobrze, że jesteście z nami, bardzo Was kochamy". 

 

 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)