Nugat m2

NUGAT

w typie pitbulla, w wieku ok. 3,5 miesiąca
 
Wygląd: czekoladowy, duże białe znaczenia.
Charakter: braki w socjalizacji, spora lękowość, chętnie do domu z dorosłą sunią.
Zdrowie: odrobaczony, zachipowany, w trakcie szczepień.

Miejsce pobytu: dom stały, Jaworzno.

Nugat to szczeniak w typie pitbulla w wieku ok. 3,5 miesiąca. Odrobaczony, zachipowany, w trakcie cyklu szczepień. Trafił do nas oddany przez właściciela, z uwagi na brak dalszej możliwości sprawowania opieki. Łatwego startu w życiu nie miał, bo urodził się jako pies kojcowy, mieszkający w budzie. Miał bardzo mało styczności z ludźmi, co skutkuje lękliwością i nieśmiałością. Obecnie pomagamy mu przełamywać lęki i nauka idzie nam fajnie. Nugat to bardzo wrażliwy chłopiec w dużym ciałku. Bardzo by chciał, ale czasami lęk mu nie pozwala na samodzielność. Jest nieśmiały, bardzo uległy, miły. Łatwo się poddaje temu, co człowiek mu proponuje. Lubi ludzi, uczy się na dziś tego, że Ci służą pomocną dłonią. Jednak do pełnego zaufania jeszcze spora droga. Ale nie jest typem dzikusa, po prostu stroni od bezpośredniego dotyku, kiedy się kogoś czy czegoś obawia. Do psów jest bardzo, bardzo fajny. Wręcz dobrze by było jakby w nowym domu była duża, stabilna sunia, która pomoże mu sprostać codzienności. Obecność drugiego psa mu nad wyraz pomaga. U nas miał kontakt z bardzo dużą ilością psów i z każdym dogadywał się przepięknie. Nie ma przeciwwskazań, aby zamieszkał w domu z kotami. U nas Nugat uczy się, że można wchodzić do domu, że jest coś takiego jak posłanko. Na razie mieszkanie jeszcze go przeraża, ale to kwestia dni, kiedy zacznie samodzielnie w nim funkcjonowac. Bardzo dobrze znosi podróże w aucie.
Jakiego domu szukamy?  Koniecznie wyrozumiałego, koniecznie gotowego na dużą pracę przez najbliższe dwa lata, mającego na to czas i warunki. Przed nową rodziną dużo nauki nad zaufaniem, współpracą, budowaniem kompetencji społecznych. Warto byłoby aby nowi opiekunowie lubili długie spacery czy wręcz włóczęgi po lasach. Szukamy rodziny mieszkającej w domu z ogrodem, idealnie na uboczu miasta lub na wsi. Na dziś Nugat nie nadaje się na psa do dużego miasta. Jak można przystąpić do procesu adopcji Nugata? Skontaktujcie się z nami mailem: mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Odeślemy Wam ankietę, którą prosimy abyście wypełnili. Z podesłanych ankiet wybierzemy dom/y, które poddamy procedurze adopcyjnej.

Nugat 3 Nugat 5 Nugat 6
Nugat 7 Nugat 10 Nugat 11

17.02.2023 Czekoladowy Nugat, którego niezwykłym spojrzeniem wszyscy zachwycaliśmy się został uratowany przed życiem w kojcu, w budzie, z małym dostępem do człowieka. Nowy dom, szkolenia, bezpieczeństwo i po prostu miłość postanowili mu dać Kinga z Adrianem, mieszkańcy Jaworzna, opiekunowie goldenki Diany i koteczki. Początki nie były łatwe dla nikogo. Nowa sytuacja, stres, chęć dania wszystkiego, co najlepsze. Z Jaworzna płyną jednak już optymistyczne wieści, że jest lepiej, że czas otwiera nowe furtki u każdego, tworzy więź i relacje. Że Nugat rośnie i coraz lepiej sobie radzi. Za tę rodzinę trzymamy wyjątkowo kciuki. Bo bardzo chcą i bardzo się starają. Pracują i dbają o siebie nawzajem.  Adrianie, bo Nugat to zdecydowanie "Twój" pies, niech się Wam wiedzie! Niech każdy dzień będzie dla Was pełniejszy, fajniejszy, okraszony dumą i sukcesami. Niech dziewczyny mają z Was pociechę. Witajcie w FAMILY AST. 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)