Tonia m2

TONIA Złoty Bull

w typie amstaffa, wiek ok. 10 lata.
 
Wygląd: ruda, podpalana z białymi znaczeniami.
Charakter: wesoła, dzielna.
Zdrowie: bardzo wyniszczona, bardzo dużo guzów.


Tonia to 10-letnia sunia w typie amstaffa, która przyjechała do nas ze schroniska w Ukrainie. Dla Toni, paradoksalnie, wojna tam okazała się darem losu i szansą na lepsze życie. Po rozpoczęciu działań zbrojnych jej właściciele spakowali swój majątek, a ją, wyeksploatowaną matkę z pseudohodowli, oddali przed wyjazdem na zachód, do schroniska Mariny. Kiedy po raz pierwszy obejrzeliśmy nagranie z sunią zaniemówiliśmy, bo takiej liczby potężnych guzów na jednym psie nie widzieliśmy chyba nigdy. Towarzyszyły im otwarte, sączące się rany na przednich łapach i wygięty w pałąk, chudy kręgosłup. Decyzja o przejęciu Toni została podjęta jednogłośnie, szybko i całkowicie wbrew zdrowemu rozsądkowi. Tonia jest zaniedbana właściwie pod każdym względem, a weterynarza nie widziała chyba nigdy. W pierwszej kolejności zaczęliśmy leczyć otwarte rany, zrobiliśmy badanie krwi i usg u dr Marcińskiego. W planach kardiolog, pilna sterylizacja i usuwanie listw mlecznych. Operacje te mają poprawić jej komfort i podarować szansę na nowe życie w domu, który nie będzie od niej niczego oczekiwał, nie będzie przeliczał jej wartości na pieniądze ze sprzedaży szczeniąt, a zwyczajnie pokocha, obdarzy szacunkiem i przywróci godność. I tutaj musimy zwrócić się do Was z wielką prośbą. Aktualna sytuacja, nie tylko w naszej fundacji, jest po prostu trudna. Coraz częściej musimy odmawiać pomocy, coraz bardziej kalkulować każdy krok. A potem przed naszymi oczami pojawia się pies taki jak ona. I najzwyczajniej w świecie łamie nam serca. Zabieramy a „martwić będziemy się później”. To „później” jest teraz. Zbieramy fundusze na leczenie Toni, a także apelujemy o dary rzeczowe: maść z miodem (dostępne w aptekach, bez recepty, pod różnymi nazwami handlowymi, z czystym miodem, a nie propolisem), karmę mokrą (puszki Dolina Noteci), karmę suchą (Grain Free jagnięcina z batatami i miętą), Advocate 10-25 kg.

Tonia 7 Tonia 6 Tonia 8 Tonia 9

28.05.2022 Kochani, jesteśmy po pierwszej operacji Toni. I mamy sukces! Naprawdę, Tonia to jest niebywały psiak, niezwykle silny i dzielny. Mastektomie to jedne z tych operacji, których się zawsze obawiamy i po prostu ich nie lubimy. Są niezwykle bolesne, większość psów przez kilka dni cierpi, a my prawie płaczemy opiekując się pacjentami. Ale to się chyba nie tyczy Toni! Wyobraźcie sobie, że ona zabieg przeszła wzorowo, a dziś była skłonna biegać. Oczywiście wybiliśmy jej te pomysły zaraz na starcie. Tonia jest wesolutka i właśnie zawitała do kliniki, gdzie zostanie jej podana kroplówka z uwagi na wiek, na ciężkość przebytego urazu. Oby tak dalej! Niech się teraz wygoi jak na przysłowiowym "psie". Dziękujemy każdemu z Was kto dołączył do zbiórki na Tonię. Nadal zbieramy fundusze, więc jeśli ktoś miałby ochotę wspomóc tą dzielną psią seniorkę, będziemy niezwykle wdzięczni.
pomagam.pl

Tonia 1 Tonia 2 Tonia 3

8.07.2023 Pożegnaliśmy naszą malutką seniorke, Tonię. Sunieczkę, której, paradoksalnie, wojna w Ukrainie otworzyła drogę do lepszego momentu w życiu. Ostatniego, zbyt krótkiego, lecz pełnego troski, miłości i czułej opieki, jakiej zabrakło przez wcześniejsze lata jej życia.Trafiając do nas, Tonia cała pokryta była guzami, otwartymi ranami, nieleczona, koszmarnie wyeksploatowana latami w pseudohodowli. Otoczyliśmy ją opieką najlepszą, jaką się tylko dało, zwróciliśmy godność, dbaliśmy o jej komfort. A ciągle dręczyło wrażenie, że to tak mało. Boli to bardzo, z czym muszą mierzyć się niektóre psy. Boli jeszcze bardziej świadomość, że do większości z nich pomoc nie przyjdzie nigdy. Tonia otrzymała w prognozach lekarskich sześć miesięcy, drugie tyle wywalczyła sama, bobyła tak mocna i waleczna. Nasza mała, dzielna wojowniczka wędruje już niestrudzenie pięknymi łąkami za Tęczowym Mostem. Wolna od bólu, chorób, rozczarowań człowiekiem. Może zabrała ze sobą wspomnienia tych dobrych okruszków czasu, które dane nam było razem przeżyć. Musimy w to wierzyć. Musimy wierzyć, że jej też dane było doświadczyć choć małą odrobinkę szczęścia. Tęsknimy, kochamy, żegnaj Toniu…

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)