DSC 0144 MORO
staffordshire bull terrier, ur. 13.04.2015 r.

Wygląd: błękitny,
Charakter: zrównoważony, wyciszony, domowy, przyjacielski do ludzi i psów,
Zdrowie: zaszczepiony, zachipowany, wykastrowany.

Miejsce pobytu: dom stały, Katowice

Moro to błękitny staffordshire bull terrier (potocznie zwany staffkiem), który czeka na dobry dom w Fundacji AST. Ma 10 miesięcy, jest zaszczepiony, zachipowany oraz wykastrowany. Moro został oddany pod naszą opiekę przez właścicieli z uwagi na brak czasu dla psa.
Jaki jest Moro? Fajnie wychowany, idealny do adopcji, bez większych problemów z zachowaniem, którym właściciel musiałby sprostać. Jak na staffika dość spokojny, wyciszony, czasem sprawia wrażenie lekko wycofanego. Jest radosny, ale nie nachalny. Lubi zabawy, uwielbia szkolenie i wykonywanie sztuczek. Mieszkał w domku z ogródkiem, obecnie mieszka w mieszkaniu, w obu warunkach ładnie się odnajduje. Miasto działa na niego póki co lekko stresowo, ale pracujemy nad tym i za kilka dni pewnie będzie już normalnie. Moro jest po szkoleniu w Psim Przedszkolu. Zna podstawowe komendy oraz sztuczki. Jest przyuczony do zostawania w kennel klatce pod nieobecność właściciela, nie szczeka, nie ma lęku separacyjnego. Trzyma czystość w domu i ładnie znosi podróże autem.
Pies chował się z malutkim dzieckiem i nie stwarzało to problemów. Dotąd był jedynym zwierzakiem w domu, kontakt z czworonogami miał na spacerach i na szkoleniu. Nie wykazuje negatywnych reakcji w kontaktach z psami, ale czasem mocno pobudza się w kontakcie z nimi. Do kotów reakcje nieznane, aczkolwiek naszym zdaniem Moro jest psem który dogada się nawet z kotem przy mądrym przewodniku.
Moro jest alergikiem. Jest na diecie Taste of The Wild Pacific Stream.

Jakich opiekunów szukamy dla niego? Szukamy ludzi, którzy chcą naprawdę posiadać psa, być dla niego opiekunem i przewodnikiem. Szukamy osób, które kochają SBT, wiedzą że to "psie klauny" i troszkę zechcą rozruszać tę część natury Moro. Nie chodzi o nadmierne i niepotrzebne pobudzanie, raczej o to, by pokazać temu psu, że człowiek jest atrakcyjny, że oznacza przyjemność i ciekawe wyzwania. Szukamy osób aktywnych, dla których wspólne spędzanie czasu z psem to frajda. Szukamy takiego domu, w którym Moro dożyje godnej psiej starości, a my będziemy spać spokojnie, że ma raj.

DSC 0178 DSC 0087 DSC 0096

DSC 0109 DSC 0141 DSC 0154

6.02.2016 Wczoraj przeprowadziliśmy pięknego, błękitnego młodzieńca do nowych opiekunów - Asi i Michała do Katowic. Moro zamieszkał w pięknej okolicy, tuż obok rezerwatu przyrody "Ochojec". Wspaniałe miejsce na spacery!!Zazdrościmy!
Moro w nowym domu odnalazł się zaskakująco dobrze, panował nad emocjami i pokazał się z całkiem fajnej strony. Spacer w lesie był dla nas wszystkich czystą przyjemnością! Mamy nadzieję, że dobrze wpasuje się w rodzinę, a także że dokonaliśmy dobrego wyboru co do domu. Staraliśmy się jak mogliśmy, wybraliśmy fajnych ludzi, którzy mają wiedzę, intuicję i nieustającą chęć nauki. Już pierwsza wizyta u nas w Warszawie była udana, wczorajsza była jedynie uwieńczeniem i upewnieniem się nas, że to ŚWIETNY DOM! Teraz wszystko w łapach Moro i w rękach opiekunów. My trzymamy bardzo kciuki!!!

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)