BaccaraBunia male2

BUNIA Złoty Bull
amstaff, wiek ok. 9 lat

Wygląd: stalowa, z białymi duzymi znaczeniami.
Charakter: wychowana, spokojna, do domu bez psów i małych dzieci
Zdrowie: zaszczepiona, wysterylizowana.

Miejsce pobytu: dom stały, Poznań

Po 4 latach ponownie szuka domu nasza podopieczna Bunia (pod opieką fundacji Baccara). Nie komentujemy powodów oddania suni i braku chęci pracy z psem przez obecnych opiekunów. Jesteśmy zaskoczeni ta decyzją, ale niestety jest ona ostateczna. Bunię znamy od lat, odwiedzaliśmy ją i możemy powiedzieć, że to fajny pies, który bardzo dobrze komunikuje się z człowiekiem.

Bunia ma ok. 9 lat. Jest średniej wielkości wysterylizowaną suką amstaffa. Została adoptowana z fundacji AST jako dorosły, pięcioletni pies.
Jest psem domowym, ładnie trzyma czystość. W wypadku przedłużonej nieobecności przewodnika potrafi zaczekać na możliwość spaceru. Większość dnia i nocy przesypia - z zamiłowania, nie z konieczności. Bunia preferuje milczenie - nie szczeka, praktycznie nie warczy, nie wydaje dźwięków, póki nie jest to absolutnie konieczne.
Nie jest typem sportowca - woli umiarkowaną ilość ruchu – dłuższe, ale spokojne spacery. Ulubione zabawy aktywne to bomer i ciągnięcie szarpaka. Spaceruje 3 razy dziennie. Dobrze radzi sobie na spacerach w przestrzeni miejskiej. Bunia ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie. Zna podstawowe komendy tj. siad, zostań, na miejsce. Jest karna i łagodna, dobrze reaguje na polecenia i korekty słowne. Jest dobrym kompanem podróży - lubi jeździć autem - chętnie wsiada, zajmuje wskazane miejsce, wygląda przez okno lub zasypia. Jazdę publicznymi środkami transportu znosi dobrze, choć nie jest fanką kagańca.
Bunia nie toleruje kotów i małych, głośnych psów. Kontakty z większymi psami bywają różne. Na początku jest raczej wycofana. Jeśli drugi pies/suczka jest otwarta i pozytywnie nastawiona, chętnie podejmuje zabawę. Przy dominujących psach puszczają jej nerwy. W domu powinna być jedynaczką.
Bunia jest bardzo otwarta na ludzi. Lubi pieszczoty, z łatwością poddaje się zabiegom higienicznym i weterynaryjnym. W kontakcie z właścicielami jest nienachalna - nie chodzi za człowiekiem, nie skacze przy powitaniach, nie domaga się kontaktu. Raczej czerpie przyjemność ze wspólnego przebywania. Z dziećmi w wieku szkolnym i starszym ma bardzo dobre kontakty. Młodsze dzieci ją stresują, Bunia nie radzi sobie z ich nieprzewidywalnością.
Sunia na stałe przyjmuje Propalin (syrop na nietrzymanie moczu po sterylizacji) - podawany dwa razy dziennie sprawia, że Bunia nie „przecieka”.

Bunia szuka nowego domu ze względu na ugryzienie rocznego dziecka, z którym mieszka. Domu raczej bez małych dzieci, gdzie będzie jedynym psem. Obecni właściciele nie zdecydowali się po ugryzieniu na pracę z psim behawiorystą.
Bunia przebywa w Warszawie. Szuka stałego, kochającego domu, gdzie spędzi godną emeryturę. Adopcja możliwa w całej Polsce.

BaccaraBunia 1 BaccaraBunia 2 BaccaraBunia 3
BaccaraBunia 4 BaccaraBunia 6 BaccaraBunia 7

15.08.2017 Meldujemy, że nowego domu już nie szuka Bunia vel Baccara.
Sunia musiała opuścić swój poprzedni dom i trafiła "na tymczas" do Marty i jej mamy, do Poznania. I był to chyba jakrótszy tymczas w historii naszej fundacji, bowiem pęknisia tak błyskawicznie rozkochała serca Pań, że te szybko ogłosiły, żee zostają jej domem na zawsze!
Bunia miała w ostatnim czasie trochę zawirowań w swoim psim życiu, ale dziś jest szczęściarą! Zyskała wspaniały dom, pełen troski, opieki, zrozumienia, który nie mógł być długo pusty po odejściu Brooklina. Ogromnie się cieszymy z tego happy endu!
Marto i mamo Marty - dziękujemy! Oficjalnie witamy Was w Family AST i cieszymy się, że jesteście z nami.

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)