Rufus m2

RAFUS Złoty Bull
amstaff, wiek 16 lat

Wygląd: stalowy, białe znaczenia, uszy cięte.
Charakter: domowy, spokojny, przyjazny.
Zdrowie: problemy ortopedyczne, w dobrej kondycji.

Miejsce pobytu: dom tymczasowy, Gdynia.
Kontakt w sprawie adopcji: 661 665 695, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Przedstawiamy wam Rafusa, 16-letniego Złotego Bulla. Rafus trafił do nas wprost z kliniki w Lublinie. Mogliśmy przyjść mu z pomocą, ponieważ Kalina zdecydowała się podarować mu dom tymczasowy. Przy starszych psach DT cieszy nas po stokroć, bo pozwala szybko nieść konieczne wsparcie. Ogromnie się cieszymy, że mamy wokół siebie takie osoby jak Kalina, którym wiek psa nie jest straszny, kiedy w grę wchodzi ratowanie bezdomnych TTB. W kilka dni Rafus dostał profesjonalną pomoc w postaci opieki weterynaryjnej i dotarł do Gdyni. 
Rafus na dziś jest po pełnych badaniach, które zasponsorowała lecznica w Lublinie (krew, USG, badanie serca), po zabiegu usunięcia 12 zębów i oczyszczeniu jamy gębowej i po wizycie u okulisty (czeka go wymrożenie guzków z powiek za ok. tydzień, dwa). Jak na swój wiek, jest w bardzo dobrej kondycji!
Rafus okazał się psem domowym. Bez problemu odnajduje się w mieszkaniu w bloku, nie niszczy, nie wokalizuje, trzyma potrzeby do czasu spaceru. Jest stabilny, do świata ma stosunek bardzo wyluzowany.  Spacery są dla niego przyjemnością. Dzielnie kroczy i wącha. 
Większość psów i kotów po prostu olewa, zazwyczaj jest przyjazny. Podróże w aucie znosi dobrze, nie cierpi na chorobę lokomocyjną. Taki zupełnie normalny psiak. Tyle, że bardzo wiekowy. I dlatego bardzo bardzo szukamy dla niego domu stałego, bo jak wiadomo, tutaj liczy się czas. Domu po prostu troskliwego i kochającego. Jedyny warunek - niech nie będzie dużo schodów, bo jednak Rafus olimpijczykiem już nie będzie. Kontakt: 661 665 695 (Natalia)

Rufus 3 Rufus 4 Rufus 6Rufus 10 Rufus 12 Rufus 13

23.09.2019 W ubiegłym tygodniu nasz złoty bull Rafus przeszedł zabieg okulistyczny. Na powiece prawej usunęliśmy guz drażniący rogówkę, zaś na powiece lewej brodawkę. Obie zmiany powodowały spory dyskomfort, nawracające zapalenia spojówek, a także obfite łzawienia. Zabieg był krótki, a sam pacjent zniósł go rewelacyjnie. Rafus w troskliwych ramionach tymczasowej opiekunki Kaliny sprawnie doszedł do siebie i nieustannie cieszy się życiem! Dzielny dziadeczek rozgląda się nieśmiało za nową rodziną. Swobodnie może zamieszkać z suczką, warunek konieczny – brak schodów, bo z tymi Rafusowi jest dość ciężko się mierzyć, niestety. Poza tym to naprawdę dziarski starszy Pan!

Rufus 14

 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)