Tequila m2

TEQUILA
pitbull, urodzona 23.02.2013 r

Wygląd: czerwona, z białym znaczeniem, uszy krótko cięte, brak kawałka nosa.
Charakter: aktywna, duże braki w socjalizacji i wychowaniu.
Zdrowie: zachipowana, odrobaczona, niedoczynnośc tarczycy. 

Miejsce pobytu: hotel dla psów, Kraków.
Kontakt w sprawie adopcji: tel 501 797 018, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
W
irtualny Opiekun: Basia Olszowska, Kama Dąbrowska

Tequila to sunia rasy pitbull, urodzona 23.02.2013 r. Trafiła do nas ze swoją miotową siostrą Whisky, z którą dzieliła 6 lat życia na jednym podwórku, niestety niezbyt zgodnie. Sunie są u nas, ponieważ właściciel nie mógł się nimi dłużej opiekować. Szukają dwóch różnych domów, bo się ze sobą nie dogadują.
Tequila to typowo sportowy typ pitbulla. Jej opiekun prowadził ją aktywnie, dużo biegała, wisiała na oponach, pływała, miała do dyspozycji ogromny ogród. Za szczeniaka uczęszczała do psiego przedszkola. Niestety przez całe swoje życie była psem kojcowym. Nigdy nie mieszkała w domu, jedynie w bardzo chłodne zimy mieszkała w kennel klatce w garażu. Tequila w wyniku częstych konfliktów z siostrą ma liczne blizny po walkach, a także straciła kawałek nosa. Odniesione obrażenia nie wpływają na jej zdrowie, jedynie na urodę. Tequila obecnie mieszka w hotelu dla psów. Zostawiana sama w swoim pokoju nie niszczy, nie szczeka, nie wyje.
Dla Tequili szukamy nad wyraz mądrego domu. Sunia jest pitbullem starej daty, sportowym. Musi mieszkać w domu z ogrodem, bo przez brak socjalizacji i mieszkanie w szczerym polu nie odnajdzie się w miejskich warunkach. Sunia średnio jest nauczona chodzenia na smyczy. Raczej szukamy domu z większym ogródkiem niż 200 m (im większy ogród tym lepiej), z dobrym płotem. Tesia jest psem idealnym dla pitbullarza. Ten się zakocha na zabój od pierwszego spojrzenia! Sunia musi być koniecznie jedynaczką. Nie wchodzi w rachubę żaden dom ze zwierzętami. Tequila przebywa pod Katowicami. Kontakt w sprawie adopcji: 501 797 018 lub a  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

Tequila 1 Tequila 3 Tequila 5
Tequila 7 Tequila 10 Tequila 12

19.12.2019 Tequila odwiedziła weterynarza z uwagi na problem ze spojówkami. Ma wdrożone leczenie pod antybiogram. Wykonaliśmy też badanie krwi oraz USG. Niestety w USG nie do końca jest wiadomo, czy sunia jest wysterylizowana, ponieważ ma jakby widoczny jajnik (ewentualnie jest możliwość, że pozostała jakaś część). Zdiagnozowaliśmy też niedoczynność tarczycy, przyjmuje więc Forthyron.
Tequila jest mocno lękową suczką, mającą problem z nowymi miejscami, nowymi osobami. Emilia z hotelu robi co może, aby pokazać Tesi, że ludzie są ok, a w nowych miejscach można bywać i nie grozi to śmiercią. Tesia jest suczką potrzebującą czasu, spokoju, przestrzeni i stabilnego przewodnictwa. Nieustająco pannica czeka na dom. Pewnie łatwo nie będzie, ale z nadzieją patrzymy w przyszłość.

Tequila 13 Tequila 14 Tequila 15

19.02.2020 Garść zaległych wieści od Tequili. Tesia przeszła już dwa przeglądy weterynaryjne. Po pierwszym przeprowadzonym jeszcze w 2019 r. leczyliśmy oczy kroplami kilka tygodni. W USG dowiedzieliśmy się, że jednak nie jest wysterylizowana, co się potwierdza - właśnie ma cieczkę. Dodatkowo stwierdzono niedoczynność tarczycy, więc Tesia jest na Forthyronie.  Niedawno przeszła kolejny przegląd. Z uwagi na kulawiznę łapy odwiedziła ortopedę dr Kortę, który niestety potwierdził nasze przypuszczenia - Tequila ma zerwane więzadło krzyżowe. Wymaga operacji po skończeniu cieczki. Po ortopedzie pomaszerowała do okulisty. Tu bakteryjnie oczy są wyleczone, ale dokuczają jej wrastające rzęsy.
Co do samej Tesi. To lękowa suczka, ale szukająca wsparcia w człowieku, nie stroniąca od kontaktu. W hotelu jest grzeczna, cicha, przyuczamy ją do kennel klatki aby zwiększyć szanse na dom. Ani ona, ani Whisky (jej siostra z jednego domu) bowiem nigdy nie były psami domowymi. Całe swoje 7-letnie życie spędziły w kojcach.

Teguila 18 Teguila 20
Teguila 21 Teguila 19

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)