Merci m2

MERCI
w typie apitbulla, wiek ok. 5-7 lat.

Wygląd: ruda.
Charakter: lękowa, brak socjalizacji, pies typu wiejskiego.
Zdrowie: mocno zaniedbana, w trakcie diagnostyki. 

Miejsce pobytu: dom tymczasowy, Warszawa.
Kontakt w sprawie adopcji: tel.: 501 797 018, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Merci to 5-7 letnia sunia w typie pitbulla. Została znaleziona w lesie w stanie mocnego zagłodzenia i zaniedbania. Skóra i kości, rany, brak sił by wstać. Dzięki łańcuszkowi dobrych serc trafiła pod naszą opiekę. Dziękujemy dzieciakom, które ją zauważyły w lesie i szukały pomocy. Dziękujemy: dziewczynom z Płocka i Sierpca za błyskawiczną mobilizację, Dawidowi, który przywiózł sunię do nas i Kasi, bez której ta akcja by się nie odbyła.
Merci waży 16 kg. Jest drobniutka i wychudzona. Mocno wystraszona, ale bardzo łagodna. Ze spokojem znosi wszelkie zabiegi i wizyty u weterynarzy. A co do wizyty to USG nic nie wykazało niepokojącego, poza mocno zagazowanymi jelitami, będziemy je powtarzać. W pierwszych badaniach krwi wyszła bardzo mocna anemia. Merci ma niesamowicie niski poziom erytrocytów. Poziom wskaźników nerkowych jest zawyżony, poziom hormonów tarczycy jest obniżony. Merci została odrobaczona, dostaje leki na anemię oraz kroplówki.
Merci jest raczej psem wiejskim, który nie mieszkał w domu. Na początku nawet bała się do niego wchodzić. W środku nie umie się zachować, skacze na meble, nie zachowuje czystości ale już widzimy, że stara się to wszystko szybko nadrabiać. Do ludzi Merci jest uległa, czasem bardzo się cieszy a czasem widać, że i bardzo boi. Nie darzy człowieka zaufaniem, ale mimo to jest bezproblemowa przy codziennej opiece. Na chwilę obecną to sunia, która by uciekła od człowieka, a nie do niego. Na spacerach bywają momenty, kiedy bardzo się boi. Jest strasznym śmieciuchem, widać, że ma to zachowanie zakorzenione i ciągle czegoś szuka. Do psów – wstępnie wygląda, że jest ok, bez problemu wychodzi z psami z domu tymczasowego, nigdy nie okazała zachowania niepożądanego czy agresywnego. Jedynie obawiamy się w kwestii chronienia zasobów, szczególnie jedzenia. Zachowania do kotów nie znamy i nie mamy jak sprawdzić.
Merci szuka domu tymczasowego, a w przyszłości oczywiście też i stałego. Domu wyrozumiałego, otwartego na dużą pracę z psem, spore zaangażowanie, powolne budowanie zaufania. Na dziś zdecydowanie łatwiej by jej było, gdyby zamieszkała w domu na uboczu miasta, bądź na wsi. Miasto to dla Merci zbyt wiele. W przyszłości może uda nam się to zmienić, ale na to trzeba czasu. Jej przyszły opiekun musi mieć możliwie dobrze zabezpieczony teren i płot, bo sunia jest z tych kombinujących. Aktualnie wychodzi do ogródka na lince i zawsze w towarzystwie człowieka. Kontakt w sprawie domu tymczasowego lub adopcji: 501 797 018 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Jeśli chcielibyście pomóc nam w opiece nad Merci i jej leczeniu, będziemy bardzo zobowiązani.
Konto bankowe:
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
z dopiskiem DAROWIZNA MERCI

Merci1 Merci2 Merci3 Merci4Merci5 Merci10 Merci11

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)