Kira male2

KIRA
pitbull red nose, wiek ok 7-8 miesięcy

Wygląd: ciemnoczekoladowa, z białymi znaczeniami
Charakter: przyjazna dla ludzi i psów, problemy z lekiem separacyjnym.
Zdrowie: zdrowa.

Miejsce pobytu: dom stały, Poznań.

Kira to sliczna 7-8 miesięczna pitbullka red nose.  Została nam przekazana przez właściciela.
Kira to świetny pies. Jest pozytywnie nastawiona do ludzi, nie ma obaw w kontakcie, a każde dobre słowo skutkuje merdaniem ogona. Wydaje nam się, że powinna odnaleźć się w domu z dziećmi (niedługo to potwierdzimy). Do psów sunia także jest pozytywna i zabawowa (do kotów na razie  nie udało nam się sprawdzić). Kira jest wulkanem energii. Typowo dla przedstawiciela tej rasy lubi aktywnie spędzać czas i bawić się,. Zdecydowanie nie jest typem psa-kanapowca! Niestety sunia ma jedną, ale za to dużą wadę.  Nie została nauczona zostawania samej w domu, przebywania w samotności. Gdy właściciel wychodzi, mocno wokalizuje oraz niszczy. Do kennela nie była przyzwyczajana, dlatego  powoli będziemy się starać ją uczyć przebywania w nim, tak aby było łatwiej pracowac nad lękiem separacyjnym.
Dla Kiry potrzebujemy domu otwartego na pracę i na szkolenie z psem. Opiekuna, który ma czas, który lubi aktywne wypady z psem i długie spacery nawet w zimie. Idealnie jakby nowy opiekun przeszedł z sunią szkolenie z zakresu PT, bo pannica jest „zielona”. Warunkiem adopcji jest sterylizacja oraz pozytywne przejście procedury adopcyjnej. Jeśli uważasz, że sprostasz wychowaniu Kiry, zapraszamy Cię do kontaktu z nami: tel 501 797 018.

Kira 1 Kira 2 Kira 3
Kira 4 Kira 7 Kira 8
Kira 11 Kira 12 Kira 5

29.01.2018 Kira przeprowadziła się do domu tymczasowego do Kasi i jej rodziny. Uczy się na nowo życia, wśród dwójki dzieci i suni bullterrierki. Z sunią jest sztama, choć Kira jest energiczna, nachalna i nie każdy pies to znosi. Z dziećmi też jest sztama! Póki dzieci nie biegają, bo wtedy Kira stara się je zatrzymać, zaczyna podgryzać i wymuszać. Kira jest psem, który umie i rozumie, dlatego. potrzebuje teraz przewodnika, który za łapę poprowadzi ją przez świat. Sunia czeka na kochający, mądry, aktywny dom!

Kira 13 Kira 14 Kira 15

07.05.2018 W domu tymczasowym Kira mieszka z amstaffką Gruszką, jednak docelowo szukamy domu bez psów i małych dzieci. Kira jest psem emocjonalnym, który łatwo się pobudza i zdecydowanie łatwiej skupić jej się na zadaniu, gdy nie ma w otoczeniu zbyt wielu bodźców. Na nowo poznane osoby zdarza jej się skakać, podgryzać, nie ma w tym jednak żadnej agresji, a jedynie nadmierna ekscytacja. Codziennie tymczasowi opiekunowie pracują nad jej zachowaniem i widać postępy.
Kira nie załatwia się w domu, wystarczają jej trzy spacery dziennie. Przyuczona jest do zostawania w kenel klatce pod nieobecność domowników. Sunia także pięknie podróżuje samochodem.
Kira jest psem energicznym, aktywnym, uwielbiającym kontakt z człowiekiem. Będzie świetnym kompanem na długie marsze, biegi, wycieczki rowerowe. Jednak szukamy opiekuna, który potrafi zapewnić psu nie tylko odpowiednią dawkę aktywności fizycznej, ale i poświecić czas na szkolenie. Zapraszamy do spacerów zapoznawczych. Kira przebywa w domu tymczasowym w Gdańsku. Kontakt w sprawie adopcji tel. 508 273 757 (Jola).

Kira 16 Kira 18 Kira 19

23.07.2018  Kira, nasza czekoladowa piękność ma dom! Kasia i Piotr przyjechali z Poznania do Gdańska z zamiarem adopcji młodego amstaffa, ale jak to bywa w życiu sprawy nie potoczyły się po ich myśli. Zanim jednak ruszyli w podróż powrotną postanowili jeszcze zajechać na chwilę do domu tymczasowego zobaczyć Kirę, gdzie od progu nawiązali więź z naszą czekoladową bombą energetyczną i zapadła błyskawiczna decyzja „zabieramy ją do nas!”Kira idealnie wpasowała się w sportowy tryb życia swoich nowych opiekunów.
Ma zapewnioną codzienną dawkę aktywności fizycznej. Towarzyszy Kasi w treningach biegowych, socjalizuje się z innymi psami na wybiegu a w te bardziej upalne dni spędza sporo czasu w wodzie, bo jak się okazało Kira jest zapaloną pływaczką. Nowi opiekunowie intensywnie też szkolą Kirę, a wierzcie nam w tym przypadku jest nad czym pracować! I dużo jeszcze pracy przed nimi zwłaszcza, że Kira jest psem energicznym i nadpobudliwym, ale regularne treningi i dużo ćwiczeń na samokontrolę i wyciszenie przynosi pierwsze efekty. Kira nie mogła trafić lepiej! Kasia, Piotr witamy oficjalnie w Family AST! Dziękujemy Wam za super dom!

Kira 20

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)